Maudymosi kostiumus žiemai šilutiškiai ruošė dar vasarą

 

keliones ziema2Pastarųjų metų tendencijos rodo, kad vis dažniau didžiąsias metų šventes – Šv. Kalėdas ir Naujuosius metus, žmonės linkę sutikti ne prie mišrainėmis apkrautų šventinių stalų, o poilsinėse kelionėse į vasarine šiluma net žiemos metu alsuojančius kurortus. Populiarios ir savaitgalio kelionės į Europos šalių sostines. Išnaudojama kiekviena ilgesnio savaitgalio ar atostogų galimybė. Šilutiškiai irgi šluote šlavė pigesnius lėktuvų bilietus, ir švenčių sutiktuvėms ne Lietuvoje pradėjo ruoštis dar rugpjūtį.

 

Poilsiu rūpinosi iš anksto

Šiemet šventinis maratonas, prasidėjęs savaitgalį, baigsis tik kitos savaitės ketvirtadienį, likus vos kelioms darbo dienoms iki dar vieno ilgojo, net 4 dienas truksiančio savaitgalio. Tokia proga, anot kelionių organizatorių, pasinaudoję žmonės dar vasaros pabaigoje pradėjo šluoti kelionių kuponus.
Kelionių agentūros „Viatora“ direktorė Aida Ražinskienė pasakojo, kad ne išimtis ir Šilutės rajono keliauninkai.

Daugelis jų keliones išsipirko dar rugpjūtį, per išankstinius pardavimus, kai suplanuoti kelionę galima kur kas pigiau. Žmonės rinkosi 11 naktų keliones į egzotiškąjį Vietnamą, savaitės ir ilgesnes atostogas Egipte bei Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

„Turime sąraše laukiančių tokių klientų, kurie tikisi paskutinės minutės pasiūlymų poilsiui Egipte už 300-400 eurų žmogui. Tačiau šventinėmis dienomis lėktuvai arba jau pilni ir visos kelionės išgraibstytos, arba likę pasiūlymai po 800 eurų ir brangiau. Greičiausiai šventiniu laikotarpiu pigesnių pasiūlymų tikėtis neverta“, – sakė A. Ražinskienė.
Pigiausias poilsis Egipte 10 dienų – po 150 eurų žmogui už vieną naktį – dar galimas gruodžio 11-13 dienomis.

Populiarios ir trumpos kelionės

Noriai ir taip pat iš anksto šeimos renkasi savaitgalio išvykas į kitų šalių miestus. Pasak A. Ražinskienės, labai mėgstamas Paryžius, Alikantė ir Malta. Norintys poilsiauti ilgiau, keliones derina su vaikų atostogomis mokyklose: pageidaujama išskristi ne anksčiau kaip gruodžio 22 d., o grįžti – ne vėliau sausio 5-osios. Šiemet daugiau autobusų nei pernai išvyksta ir į Laplandiją. Populiarus kruizas iš Rygos į Stokholmą, ir atgal į Rygą, bei kelionės autmobiliu į Varšuvą, kur apsistojama dviems – trims naktims.

Keičiasi ir emigrantų poilsio mados. A. Ražinskienė pastebi, kad vietoj grįžimo į Lietuvą, jie taip pat renkasi atostogas kituose Europos miestuose ir ten leidžia uždirbtus pingus.

Rajono turizmo sodybose – štilis

Kad lietuviai keičia savo šventimo įpročius, pastebi ir Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentas Linas Žabaliūnas. Pasak jo, pastaruoju metu žmonės vis rečiau švenčia didelėmis grupėmis, dažniau į sodybas vienkiemiuose važiuoja šeimomis, siekdami pabėgti nuo miesto šurmulio. Tačiau neretai susiduria su problema, kad ne visos sodybos žiemą yra nuomojamos. „Pastebime, kad žmonės tikrai noriai vis dažniau žiemos poilsiui, Kalėdų, Naujųjų metų šventėms renkasi ir Lietuvą, bet yra kita medalio pusė – ne visos kaimo turizmo sodybos žiemą dirba. Tai nėra kaimo turizmo sodybų sezonas, nors žiemos švenčių metu sodybų nuomos poreikis pasiekia viršūnę“, – pasakojo L. Žabaliūnas.

Tačiau kol kraštiečiai šluoja bilietus į svečias šalis, bent jau Šilutės rajono kaimo turizmo sodybos neatspindi Lietuvos tendencijų ir didesnio dėmesio švenčių metu nesulaukia.

Poilsio ir laisvalaikio centro „Ventainė“ vadovė Beatričė Laužikienė pasakojo, kad čia per gražiausias metų šventes svečių nebūna – greičiausiai tie, kurie nekeliauja į svečias šalis, visgi renkasi tradicinį šventimo būdą – namie prie Kūčių ar Kalėdų stalo su šeima.

„Ir per Naujus metus ramu. Nerengiame specialios programos, todėl atvažiuoja tik 6-8 žmonių kompanijos, eina į pirtį“, – sakė B. Laužikienė.

„Ventainės“ savininkė įsitikinusi, kad kiekvienas švenčia taip, kaip nori ir patinka. Nesvarbu, tai būtų jaukus pasibuvimas namie su artimaisiais, ar skrydis į tolimąjį Egiptą.