„Maxima” stipendininkas – šilutiškis Lukas Arlauskas

Lukas Arlauskas. / Gintarės Plungienės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Sekmadienį, rugsėjo 9 dieną, 18.30 val. per LRT televiziją bus rodoma iškilminga konkurso „Jaunieji talentai 2012” nugalėtojų apdovanojimo ceremonija. Teigiamos energijos, pakilios nuotaikos ir pozityvių idėjų kupiname renginyje prekybos tinklo MAXIMA įsteigtos stipendijos jau dešimtus metus iš eilės bus įteiktos daugiau kaip 20 gabiausių šalies moksleivių.

Tarp jų – Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos septintokui Lukui Arlauskui.

Lukas pernai išleido savo kūrybos knygą „Klevo lapelių pasaka”. Jis yra respublikinio jaunųjų maironiečių kūrybos konkurso laureatas, respublikos jaunųjų filologų konkurse pelnė padėkos raštą, šalies jaunųjų prozininkų konkurse jis užėmė II vietą ir apdovanotas Vlado Dautarto premija.

„Per dešimtmetį „Jaunojo talento“ vardą pelnė ne vienas šiandien Lietuvą garsinantis atlikėjas, sportininkas ar mokslininkas. Ir šiemet stipendijas skyrėme tiems moksleiviams, kurių vardai irgi galbūt greitai skambės ne tik Lietuvoje, bet ir toli už jos ribų. Gera žinoti, kad prisidedame prie mūsų šalies gabių jaunų žmonių ugdymo”, – sakė MAXIMA LT, UAB, Generalinis direktorius Arūnas Zimnickas.

Prekybos tinklo „Maxima” rengiamame „Jaunųjų talentų” konkurse gali dalyvauti 5-11 klasių moksleiviai, tačiau daugiausia anketų, organizatorių duomenimis, sulaukiama iš devintokų, dešimtokų ir vienuoliktokų. Konkurse aktyviai dalyvauja moksleiviai iš visos Lietuvos, ypač – iš mažesnių miestelių.

Kasmet kartu su partneriais – ekspertais iš Švietimo ir mokslo ministerijos, LRT radijo ir televizijos, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo – prekybos tinklas MAXIMA įvertina tuos moksleivius, kurių pasiekimai mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto bei visuomeninės veiklos srityse aukščiausi. Visus ateinančius mokslo metus kas mėnesį nugalėtojams mokamos atitinkamai 500 ir 250 litų stipendijos.

Per devynerius konkurso metus MAXIMA „Jaunųjų talentų” stipendijos iš viso išmokėtos maždaug 300 gabių Lietuvos moksleivių, net 50 moksleivių šiame konkurse laimėjo ne vieną kartą. Išmokėti „Jaunųjų talentų” stipendijoms Lietuvoje MAXIMA jau yra skyrusi beveik pusę milijono litų.