Mažeikiuose „Bėgime už laisvę“ bėgo ir šilutiškiai

Vienas gražiausių bėgimų šiemet, skirtas Vasario 16-osios dienai, „Bėgame už laisvę!“ vyko Mažeikiuose. Bėgime dalyvavo ir grupė šilutiškių.

Progos dalyvauti „Bėgame už Laisvę“ bėgime nepraleidžia ir Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pamainos vadas E. Bilevičius (kairėje).
Iš viso sulaukta apie 1 500 bėgimo entuziastų ir profesionalių sportininkų. Daugiau kaip pusė jų – kone 900 – buvo vaikai. Mažiausieji įveikė 200 m, vyresnieji – 1 000 m trasas. Jauniausiam bėgikui nebuvo nė metų, vyriausiajam – 78-eri.

Vasario 16-ąją Mažeikiuose praūžęs tradicinis bėgimas „Bėgame už laisvę“ vėl sukvietė bėgimo mėgėjus paminėti šią svarbią Lietuvai dieną. Tai buvo antrasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapas, nuolat išsiskiriantis masiškumu.

Jauniausias tarp šilutiškių buvo pirmokas
A. Bilevičius.

Bėgimo protokolą papuošė šių šilutiškių pavardės: Evaldas Bilevičius (10 km – 00:54:24.1), Ignas Montvydas (10 km – 00:42:49,6) ir Gediminas Dargis (10 km – 01:03:13,4), Eljotas Zaremba (3,3 km – 00:26:15,5) ir Benas Savickas (1 000 m – 00:04:37,1). Jauniausias tarp šilutiškių buvo Pamario pagrindinės mokyklos pirmokas Armandas Bilevičius.

Lietuvos valstybės atkūrimo diena Mažeikiuose paminėta iškilmingai. Nepriklausomybės aikštėje salvėmis pagerbti kovojusieji už šalies laisvę, nuskambėjo himnas, padėtos gėlės, uždegtos atminimo žvakutės, švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje aukotos šv. Mišios, švęsti kartu kvietė meno kolektyvai.
Susirinkusiuosius Nepriklausomybės aikštėje sveikino Mažeikių savivaldybės meras Vidmantas Macevičius, Seimo nariai, AB „ORLEN Lietuva“ atstovai.

Šiemetinis bėgimas išskirtinis – tai ir Lietuvos lengvosios atletikos atviras žiemos 10 km bėgimo plentu čempionatas. Tokį atstumą įveikti pasirinko kone ketvirtis tūkstančio dalyvių. Kartu su entuziastais ilgiausią trasą išbandė ir aukštesnio meistriškumo sportininkai iš visos Lietuvos. Suaugusieji taip pat rungėsi 3,3 km distancijoje, šį atstumą bėgo kone 200 dalyvių. 200 m distanciją triračiais, neįgaliųjų vežimėliuose ir bėgte įveikė per 100 neįgaliųjų, vieni aktyviausiųjų buvo vietiniai.

Dalyviams įteikti originalūs suvenyriniai medaliai, kuriuose – Mažeikių kraštą reprezentuojantis žalvarinis žirgelis. Nugalėtojai apdovanoti mažeikiškio kalvio Martyno Stankaus nukaldintomis statulėlėmis su žirgelio atvaizdu, rėmėjų prizais. Pagerbti ir geriausi 2021-ųjų rajono sportininkai bei treneriai, jiems įteikti mero padėkos raštai, premijos ir dovanos.