Mažiausieji krepšininkai iškovojo pirmąjį auksą

 

buliai f
Šiemet Šilutės sporto mokyklą pradėjo lankyti 2011 m. gimę berniukai. Tai jauniausia grupė, kuri tik nuo rugsėjo žengia pirmuosius žingsnius krepšinyje. Jų treneris Dainius Ašmontas patikėjo savo mažaisiais sportininkais ir nusprendė, kad jie jau pasiruošę draugiškam krepšinio turnyrui. Šeštadienį, gruodžio 8 d. mūsų mažieji sulaukė pirmųjų savo varžovų iš Tauragės. Gerų emocijų netrūko visas rungtynes, o po rungtynių Šilutės „Buliai“ (patys vaikai išsirinko komandos pavadinimą) pasipuošė aukso medaliais, nes įveikė Tauragės „Žaibą“ rezultatu 43:25.

Įžengus į sporto salę iš pradžių nebuvo aišku, kas čia vyksta. Pilna salė tėvelių, vienas riša savo atžalai sportinius batelius, kitas tvarko sportinę aprangą, o trečiasis pabara, kad nelakstytų, nes sušils… Taip pirmosioms krepšinio varžyboms ruošėsi mūsų mažieji krepšininkai, o tą pasiruošimą nutraukė pasigirdęs teisėjo švilpukas, kuris reiškė: rungtynės prasideda.

Visiems mažiesiems treneris D. Ašmontas dar davė paskutinius patarimus, ir išrinkęs pirmąjį startinį penketą išleido į aikštelę. Nedrąsiai pirmuosius žingsnius žengdami jaunieji krepšininkai, vis atsigręždavo pažiūrėti į trenerį, į tėvelius, ar viską daro taip, kaip reikia. Kaip ir mokė treneris, mažieji pasisveikino paspausdami rankas teisėjui bei varžovams. Ir prasidėjo smagumai!

Rungtynių pradžioje sunku buvo suprasti, kur kamuolys, nes visi vaikai subėgo į krūvą. Bet netrukus jauniausias „Bulių“ narys, dar lankantis lopšelį/darželį „Gintarėlis“, Jonas Kalinovas, perėmė iš varžovo kamuolį ir pasileido link krepšio. Netrukus jis pelnė pirmuosius taškus. Ovacijų buvo tiek, kad jos prilygo aukščiausio lygio varžybose paskutinę minutę pelnytiems svarbiems taškams…

Visos rungtynės praėjo smagiai, vaikai stengėsi ir kovojo už kiekvieną tašką. Ir tai pasiteisino: Šilutės „Buliai“ įveikė varžovus 43:25 ir pasipuošė aukso medaliais. Treneris D. Ašmontas didžiuojasi savo auklėtiniais: G. Mažonu, K. Žemaitaičiu, E. Balnyte, A. Šalcu, N. Subačiumi, D. Budriku, E. Paičiumi, A. Vozgirdu bei mažiausiuoju J. Kalinovu.