Mažieji „ąžuoliukai“ žingsniuoja sveikatos link

Kas gali būti svarbiau už sveikatą? Į šį klausimą atsakė garsus graikų filosofas Sokratas: „Sveikata ne viskas, bet be sveikatos nėra nieko“.

„Drugelių“ grupės vaikai dabar vietoje kėdučių jau sėdi ant gimnastikos kamuolių.

Jau nuo 2020 m. rudens Šilutės lopšelis – darželis „Ąžuoliukas“ kartu su rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuru bei Šilutės ROTARY klubu įgyvendina taisyklingos laikysenos prevencijos projektą su gimnastikos kamuoliais. Projektas įgyvendinamas „Drugelių“ grupėje.

Taisyklinga laikysena turi svarbią reikšmę ne tik žmogaus išvaizdai, bet ir vidaus organų veiklai bei sveikatai. Laikysena nebūna įgimta, ji pradeda formuotis dar vaikystėje ir nusistovi tik suaugus, todėl svarbu, kad augdamas vaikas išsiugdytų taisyklingą laikyseną visam laikui.

Projekto įgyvendinimui Šilutės ROTARY klubas kiekvienam „Drugelių“ grupės vaikui ir pedagogams padovanojo gimnastikos kamuolius. Klubo prezidentas Šarūnas Stancikas, lankydamasis darželyje sake, kad kiekvienam suaugusiam žmogui svarbūs vaikai. Kai jie auga sveiki, norisi tikėti, kad tokiais ir liks visą gyvenimą. Visi vaikai su grupių pedagogais atsisakė kėdžių grupėje ir sėdi ant kamuolių! O kad sėdėjimas nebūtų nuobodus, tie kamuoliai tampa aktyvios veiklos įrankiais. Vaikai kamuolius sėkmingai naudoja kasdien: rytinės mankštos, kūno kultūros valandėlių, muzikinės veiklos, laisvalaikio, valgio metu.

„Sėdėjimas ant gimnastikos kamuolio – iššūkis visam kūnui. Su kamuoliais labai patogu stiprinti nugaros raumenis. Tikiuosi, kad šis projektas pasiteisins ir viena problema dėl vaikų sveikatos bus mažiau“, – sako lopšelio – darželio “Ąžuoliukas” judesio korekcijos specialistė A. Vaičiulienė.

Sveikas ir laimingas vaikas – tai visų tėvų svajonė. Ir tik visi kartu – šeima, įstaiga ir visuomenė – pasieksime gerų rezultatų.