Mažieji gardamiškiai mokėsi kurti pasakų knygutę

 3 gardamo_biblioteka_edukacija_pasaku_knyguteŽemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo progimnazijos ikimokyklinukai su mokytoja Vitalija Mockuviene lankėsi Gardamo bibliotekoje, kur dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos pamokoje „O buvo taip“. Jos metu vaikai buvo supažindinti su Tarptautine  gimtosios kalbos diena bei dalyvavo kūrybiniuose užsiėmimuose.

Renginyje vaikams papasakota, kad visi turi savo namus ir juose gyvena. Pavyzdžiui, sraigė savo namelius nešiojasi ant nugaros, o lapė turi savo olą, kur pavargusi įpuola. Tad ir knygelės turi savo namus – biblioteką.

Bibliotekininkė minėjo, jog knygų namuose yra laukiami visi – maži ir dideli, nes čia galima puikiai praleisti laiką: skaityti knygas, žurnalus, enciklopedijas, žodynus, ieškoti informacijos internete, skolintis knygų į namus, skaityti pačias gražiausias pasakas. Vieną pasaką „Kaip genys eglę kirto“ bibliotekininkė pasekė vaikams.

Bibliotekininkė ir mokytoja pasakojo, kad knygos viršelis yra tarsi jos drabužis ar durys į knygos turinį. Jo autorius – dailininkas stengiasi knygos apdarą sukurti išskirtinį ir patrauklų. Svarbiausia – kad viršelis atitiktų knygos turinį, nes nuo jo prasideda pažintis su knyga.

Po šio pristatymo apie knygas ir jų viršelius prasidėjo kūrybinis darbas. Kiekvienam vaikui duota užduotis – savo pasakų knygai sukurti viršelį. Kūrybines mintis dalyviai perkėlė ant popieriaus – įsivaizduojamos knygos viršelio. Savo kūrinius vaikai išsinešė į mokyklą, kad galėtų užpildyti jų vidų savo piešiniais ir išmoktomis pirmosiomis raidėmis.