Mažieji pradinukai ir darželinukai Šilutę išjudino vienu ritmu

 

zibutes sokis3Jau ne pirmus metus prisijungdamas prie Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir Lietuvos olimpinės akademijos organizuojamo projekto „Judėjimo savaitė“, kuri šiemet surengta rugsėjo 21-27 dienomis, Šilutės lopšelio – darželio „Žibutė“ kolektyvas kvietė šokio ir mankštos ritmu pajudėti visą miestą.

Trečiadienį Šilutės mažųjų laivų uostą tarsi banga, šurmuliuojančia ir džiaugsminga, užtvindė daugiau nei 200 Šilutės Žibų pradinės mokyklos mokinių, lopšelių – darželių „Žibutė“, „Raudonkepuraitė“ ir „Pušelė“ ugdytinių, pedagogų bei tėvų.

„Judėjimas skatina bendrystę, laisvę ir norą kurti savo judesį. Darydami mankštą, šokdami ar tiesiog vaikščiodami, mes atkuriame savo kūne pusiausvyrą, praskaidriname mintis, pageriname nuotaiką“, – sakė renginio koordinatorė, lopšelio – darželio „Žibutė“ judesio korekcijos mokytoja Rita Milašiūtė.

Sveikindama susirinkusiuosius į Olimpinio judėjimo savaitės renginį, kuris uoste buvo pavadintas „Ateik ir išjudink Šilutę“, renginio koordinatorė papasakojo apie visoje Europoje vykstančią judėjimo savaitę bei jai skirtus renginius, o vėliau visus pakvietė žaismingai pašokti.

Bendru šokiu dalyviai įrodė, kad jis gali ne tik sukviesti į bendrą būrį, tapti susitikimo ir bendravimo akstinu, bet tai – ir smagus laikas, puikios emocijos, kurias dar labiau pagyvino rudenėjančiame uoste tvyrojęs geras oras.

Po bendro šokio „Šilutės naujienų“ kalbinti mažylių tėveliai ir pedagogai neslėpė patirtų emocijų, kurias sukėlė smagus zibutes sokis2renginys ir bendras šokis. „Šį susibūrimą galėčiau pavadinti netgi „Metų renginiu“, nes jame neprireikė nuobodžių kalbų, politikų pasirodymų, nes taip nuoširdžiai vaikai džiūgavo, šokdami, striksėdami, vienas kitą apkabindami, nes liejosi puikios emocijos, švytėjo šypsenos. Jau vien pasirengimas šventei, ėjimas iš savo darželių per visą miestą, aplinkos stebėjimas vaikams buvo įspūdžių pilnas laikas, o paskui – smagi muzika ir aktyvus judėjimas kartu su suaugusiaisiais. Tai labai svarbu, įdomu ir naudinga“, – sakė tėveliai.

„Šokome ir džiaugėmės buvimu kartu, nuostabiai sušoktu šokiu, puikiu oru, patyrėmė gerų emocijų ir prisijungėme prie ES deklaruojamų vertybių: lygybė, laisvė, bendrystė“, – linkėdama gero kelio į švietimo įstaigas sakė R. Milašiūtė. Anot jos, belieka tikėtis, kad visas šiltas ir geras akimirkas, kurios atsispindėjo susirinkusiųjų veiduose, kiekviena bendruomenė bei jos narys parsineš su savimi ir į namus. Beje, toks ir buvo pagrindinis renginio „Ateik ir išjudink Šilutę“ tikslas.

Anot Žibų pradinės mokyklos atstovų, už tai, kad miesto mažieji gyventojai bei jų tėvai ir pedagogai galėjo pajudėti vienu ritmu ir pajusti bendrystės dvasią, yra dėkingi renginio rėmėjams: Šilutės mažųjų laivų uosto administracijai, direktoriui R. Višinskui, Šilutės Inner Wheel moterų klubo prezidentei Astai Balodienei, Šilutės Soroptimos klubui, choreografei Rūtai Andrijauskaitei.

Šiemet visoje šalyje vykusios „Judėjimo savaitės“, skirtos didinti vaikų ir jų tėvų susidomėjimą sveika gyvensena, renginiai, masinės mankštos subūrė daugiau nei 50 tūkst. dalyvių. Iš jų per du šimtus vienu ritmu trepsėjo ir Šilutės mažųjų laivų uoste.