Mažieji susipažino su biblioteka

pamario mokykla bibliotekojeF.Bajoraičio viešoji biblioteka sulaukė neįtikėtinai gausaus būrio smalsių Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos moksleivių. Su savo klasės vadovėmis Violeta Chochevičiene, Skirma Dotiene ir Violeta Armoniene atskubėjo pirmokėliai, o su mokytojomis Gitana Gelžinyte, Ida Dirgėliene ir Irma Kelpšiene – antrokai.

Jie visi atkeliavo susipažinti su biblioteka, o kas dar neturėjo skaitytojo pažymėjimo, jį įsigijo ir tapo tikrais bibliotekos nariais. Vaikai pamatė juos pradžiuginusią interaktyvią pažintinę pasaką „Žvaigždžių šalies gyventojai“.

2013 metais Šilutės Pamario pagrindinė mokykla prisijungė prie tarptautinio Mažojo Princo fondo projekto „Visa Lietuva skaito vaikams“. Šiemet tęsia šį projektą, kuriuo siekia, kad skaitymas taptų malonumu ir įpročiu.

Bibliotekoje viešėjo priešmokyklinukai su pedagoge Aldona Jukniene, atvykę net iš Vainuto gimnazijos. Svečius pasitiko ir pasveikino bibliotekos direktorė Dalia Užpelkienė, įteikusi po atminimo dovanėlę mokytojoms. Žingeidūs vaikai susidomėję klausėsi pasakojimo apie knygų išdavimo – grąžinimo savitarnos aparatą, kurio veikimą išbandė patys, ir pasakos apie žvaigždžių karalystę, apie 12 Zodiako ženklų bei kaip juos atpažinti danguje.

Mažieji dalyvavo interaktyvioje viktorinoje „Vunderkindai gali“ ir atsakė į suktus ir linksmus klausimus. Už teisingus atsakymus jie apdovanoti atminimo dovanėlėmis, saldainiais.

Trečiokams bei ketvirtokams (mokytojos Laima Akucevičienė, Diana Lileikienė, Virginija Macijauskienė, Remigija Šlyžiuvienė, Rita Sermontienė bei Daiva Žygaitienė) buvo pravesta tradicinė viktorina, pristatyta biblioteka ir ką joje galima veikti, vaikai supažindinti su knygų naujovėmis. Naujiesiems bičiuliams pristatyta Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro mokinių erdvinės tapybos ir dekoratyvinės skulptūros darbų paroda „Kūrybiniai ieškojimai“ (mokytojas Aurimas Liekis).

Susipažinę su Šilutės knygų namais, sužinoję daug naujų dalykų vaikai atsisveikino su biblioteka, kuri visada atvira jų jaukiam šurmuliui.