Mažieji – už gyvenimą be patyčių

patyciu prevencija naumiescio darzelisRajono mokyklos ir darželiai aktyviai įsitraukė į „Vaikų linijos“ inicijuotos veiksmo savaitės „Be patyčių 2015“, renginius.

Pedagogai su ugdytiniais stengėsi atkreipti dėmesį į patyčių problemą bei skatinti pagarbius ir draugiškus tarpusavio santykius.

Žemaičių Naumiesčio mokyklos – darželio mažiausieji ugdytiniai kūrė draugystės gėles, jas su šypsena dovanojo draugams.

Priešmokyklinukai kūrė tikras situacijas, kurių metu mokėsi vienas kitą pamatyti, neįžeisti, pasakyti gražų žodį, paguosti, pralaimėti be pykčio, ieškoti gerų išeičių.patyciu prevencija pusele

1a klasės mokiniai visą savaitę kalbėjo apie skriaudą, patyčias, nesantaiką tarp vaikų ir apie žmogaus rankas, kuriomis dirbame gerus darbus, paglostome nuskriaustąjį, apkabiname draugą.

1b klasės mokiniai suvaidino mokytojos Žanetos Danienės sugalvotą situaciją „Kai draugas supyksta“, aiškinosi, kaip atrasti tinkamą žodį draugui, atsiprašyti, padėti, patarti, paguosti. Pirmokai per pertraukas visi kartu žaidė įvairius žaidimus, žiūrėjo ir analizavo animacinius filmus apie draugystę.

Antrokai pasipuošė pačių sukurtais kaklaraiščiais, kurie įpareigojo mokinius būti gerus, kultūringus, taktiškus ir tolerantiškus vieni kitiems, žaidžiant, bendraujant, mokantis ne tik šią patyčių savaitę, bet ir visada.

Trečiokai veiksmo savaitę praleido žaisdami ratelius ir žaidimus, jie mokėsi būti draugiški, gerbti vienas kitą. Trečiokai piešė besišypsančius veidelius, kuriuos vėliau sujungė į draugystės grandinę, ir patys susikabinę už rankų pažadėjo draugauti ir neišduoti draugystės.

Mokyklos – darželio patys vyriausieji mokiniai didžiulį dėmesį skyrė emocijoms, diskutavo, kaip jaučiasi savo mokykloje ir kaip jaučiasi jų draugai.

Informavo mokyklos – darželio socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė.

Šilutės lopšelio – darželio „Pušelė“ koridoriuje buvo iškabinti visų grupių vaikų pasižadėjimai, kuriuos paskaityti galėjo visa darželio bendruomenė, svečiai. Visą savaitę kasdien vyko įdomios veiklos ir renginiai.

Gražių žodžių dieną vaikai dalino vieni kitiems gražius, mandagius žodelius, komplimentus, kalbėjo apie draugystę. Linksmų širdelių dieną ugdytiniai gamino, piešė, aplikavo širdeles, jas nešiojo ir dovanojo vieni kitiems. Animacinių filmukų dieną žiūrėjo senosios animacijos filmukus apie draugus, juos aptarė, piešė savo draugus, draugystę. Linksmųjų estafečių dieną vyresniųjų ir priešmokyklinių grupių vaikai lenktyniavo draugiškose estafetėse. Nugalėjo visi, nes laimėjo draugystė.

patyciu prevencija raudonkepuraiteBaigiamajame akcijos renginyje „Ir mažoj širdelėj daug gerumo telpa“  „Svajoklių“ grupės vaikai bendraamžiams, pedagogams ir tėveliams suvaidino lietuvių liaudies pasaką „Senelių ožka“, kuri pamokė, kaip svarbu mylėti, gerbti ir klausyti savo tėvelių, senelių. Vaikai pasižadėjo gyventi be patyčių, draugauti ir neskaudinti draugo.

Renginio organizatorės Vitalija Petronytė ir Janina Rudienė parodė šaltą, liūdną, nusiminusią širdį ir pakvietė padaryti stebuklą –  sušildyti ją savo mažomis širdelėmis. Vaikai ant mėlynos širdies klijavo savo atsineštas raudonas širdeles. Visa didžiulė širdis paraudo nuo vaikų gerumo.

Informavo priešmokyklinio ugdymo pedagogė Vitalija Petronytė.

Šilutės lopšelyje – darželyje „Raudonkepuraitė“ kiekvienos dienos ryto ratas grupėse buvo pradedamas pokalbiais apie draugystę. Pedagogės su ugdytiniais gamino plakatus su užrašais, kviečiančiais draugauti ir nesityčioti, apkabinti ir priglausti…

Surengtos draugiškos krepšinio varžybos – be smurto, stumdymo, pykčių ir be pralaimėjimo. Vaikai pynė apyrankes iš spalvotų siūlų, juostelių ir dovanojo vieni kitiems. Grupėse mažieji karpė saulės spindulius ir ant jų užrašė gerumo žodžius, piešė savo draugus.

Savaitės renginius vainikavo animacinio filmuko „Bjaurusis ančiukas“ žiūrėjimas. Vaikai filmuko metu pasijuto kaip tikrame kino teatre, draugiškai vaišinosi spragėsiais, aptarė filmą, suvokė, kaip yra skaudu būti atstumtam, išjuoktam. Draugiškame dideliame rate vaikai žaidė draugystės žaidimus, sudėliojo saulę, kuri spinduliavo įstaigos bendruomenės sutelktumą, meilę vienas kitam.

Informavo Irena Gvildienė.