Vasario 29-ąją dieną, 15 val. 14 minučių Šilutės ligoninėje gimė mažylė. Tiek jai, tiek jos šeimai ši diena ypatinga: tikrąją savo gimimo dieną mergaitė kalendoriuje galės žymėti tik kas ketverius metus.
Jos mama šio fakto nesureikšmina ir sako, kad švęsti teks išvakarėse.
Panašaus „pokšto“ tikėjosi
Vainuto seniūnijos Lolytės kaime gyvenanti 31 metų Genutė gimdyti turėjo jau vasario 20 dieną. Tačiau mamos įsčiose puikiai įsitaisiusiai mažylei ši data pasirodė netinkama.
Genutė pasakojo, kad nustatytai gimdymo datai atėjus ir praėjus, ji dar pagalvojusi, kad tikrai gali atsitikti taip, kad dukrytė lyg tyčia gims būtent vasario 29-ąją.
„Sakoma, egzistuoja kiaulystės dėsnis“, – glausdama prie savęs kūdikį juokėsi Genutė.
Pasak gimdyvės, kai mergaitė paaugs, teks jai paaiškinti, kodėl kiti vaikai kasmet turi savo gimimo dieną, o ji – ne. Tačiau mergaitė nuskriausta neliks – kai vasaris bus trumpesnis, žvakutės ant torto bus degamos šventės išvakarėse.
Gimė pernešiota
Kai vasario 27 d. lolytiškė atvyko į ligoninę, su gydytojais buvo sutarta: jei gimdymas neprasidės savaime, būtent vasario 29 d. teks pradėti jo skatinimą.
Tačiau šito neprireikė. 4 kg 700 gramų sverianti, 56 cm ūgio mergaitė, rodos, tik ir laukė įdomios datos, kurios tą dieną Lietuvoje kratėsi daugelis Cezario pjūviui pasiruošusių gimdyvių.
Mažylė, pasak jos mamos, iš visų penkių vaikų, kurių susilaukė per 11 metų, gimė didžiausia. Mažoji lolytiškė jau turi tris sesutes ir broliuką.
Kol kas mergaitė neturi tik vardo – jį Genutė su vyru žada išrinkti vėliau.
Keliamieji metai nesureikšminami
Šilutės ligoninės Akušerijos – ginekologijos skyriaus vedėjas Gediminas Vaičiūnas informavo, kad šiemet ligoninėje jau gimė 42 kūdikiai: 22 – sausio, 20 – vasario mėnesį.
Gydytojas akušeris – ginekologas pasakojo, kad per jo darbo praktiką niekuomet nepasitaikė atvejų, kad moterys itin sureikšmintų keliamuosius metus ir tą dieną prašytų nedaryti Cezario operacijų.
„Anksčiau tokie dalykai nebuvo akcentuojami. O šiaip, manau, kad tai individualus kiekvieno žmogaus reikalas. Kai kam gal netgi įdomiau gimimo dieną švęsti kas ketverius metus“, – sakė jis.
Rašyti atsakymą