Mažylis iš Šilutės – pirmasis lietuvis tapęs „Brazilian Jiu-Jitsu Con International Kids“ čempionu

Šeštadienį IBJJF Masters World Championship and Jiu-Jitsu Con International 2023 varžybose Amerikoje, Nevados valstijos mieste Lasvegase, 6 metukų Eljotas Zaremba iš Šilutės sekmadienį padarė tai, ko dar niekam nėra pavykę iš Lietuvos - tapo Brazilian Jiu-Jitsu Con International Kids čempionu.

Šiose 3 dienų varžybose dalyvavo apie 5 000 Brazilian Jiu-Jitsu geriausių imtynininkų iš viso pasaulio. Tai yra pats didžiausias BJJ turnyras Amerikoje kuris vyksta kartą metuose.

Eljoto kategorijoje buvo top 10 vaikų turinčių nuo 1 iki 10 IBJJF reitingavimo vietų, kurie atstovavo gerai žinomas visame pasaulyje BJJ akademijas kaip AtosBJJ, ZenithBJJ, ArtofJiu_Jitsu, GracieBarra, LanzangBrazilianJiu_Jitsu. Visi vaikai buvo iš pasaulio BJJ  reitingo dešimtuko.

 

Finale Eljotas kovojo su International Brazilian Jiu-Jitsu Federation atstovus, turinčiu pirmą reitingą, Amerikiečiu Maddox William Laffen, kuris atstovavo Gracie Barra Akademiją. E. Zaremba pritaikė kovoje viską, ką  buvo išmokęs treniruotėse ir laimėjo kovą taškais 24-6.

Po varžybų Eljotą su pergale pasveikino pats André Luiz Leite Galvão, kuris jau senai nebuvo matęs tokio aštraus finalo tarp IBJJF ranking 1 ir 3 vietas turinčių vaikų. Taip pat Eljotas sulaukė sveikinimų iš žinomų pasaulyje Brazilian Jiu-Jitsu sportininkų ir mokytojų.

Jaunąjį sportininką pats Robert Drysdale, Nevados Brazilian Jiu-Jitsu Federacijos prezidentas, pakvietė sekmadienį sudalyvauti „Super Fights“turnyre. Abi kovas E. Zaremba laimėjo skausmingu veiksmu ir taip sau užtikrino dar du aukso medalius.

Pasiruošimas šioms varžyboms vyko pas Marių Rudnicką Roger Gracie akademijos ir Lietuvos Graplingo Federacijos vasaros stovyklose, Ernestą Slavinską „MMA Lutador” trenerį ir pas Iran Mascarenhas „BJJ Tean Klaipėda”.

Iš pranešimo spaudai