Medicinos centras Rusnės gatvėje nušvietė vakarinę miesto dalį

Dažnas vyresnio amžiaus šilutiškis puikiai prisimena senąją miesto polikliniką – Rusnės gatvėje esantį 6 numeriu pažymėtą pastatą, kurion sukdavo ir dantį sugėlus, ir kitai negaliai surietus ar tiesiog vaistų susileisti prireikus. Senutėliame, girgždančiais laiptais pastate dirbo įvairiausių specializacijų medikai – rajono poliklinika čia veikė net nuo pokario.

Bet ne kiekvienas net ir vyresnis žino, jog sklypą šiam statiniui dar 1892 metais skyrė Šilutės dvaro savininkas Hugo Šojus.

Net kelios medicinos įstaigos šiame name veikia ir šiandien, tik, skirtingai nuo tuomečių, šiandienos medikai dirba šviesiose ir erdviose, modernia įranga aprūpintose patalpose. O pats renovuotas pastatas neseniai visą gatvę nušvietė šviesiomis spalvomis.

Buvo ir apskrities valdyba, ir poliklinika

Šilutės muziejuje sukaupti eksponatai byloja, kad Šilutės dvaro savininkas H. Šojus, nusipirkęs dvarą, 1892 m. gruodžio 29 d. apskrities valdybai perleido netoliese dvaro esantį žemės sklypą. Šiame sklype vėliau ir buvo pastatydintas dviejų aukštų mūrinis namas, kuriame tuomet įsikūrė apskrities valdybos įstaiga.

Jau po karo šiame name buvo rajono poliklinika. Daug vėliau, iškilus naujiems ligoninės pastatams, poliklinika persikėlė į naujas patalpas. Senajame poliklinikos pastate liko tik stomatologinis skyrius (taip tuomet vadinosi odontologai) ir procedūrinis kabinetas.

Dirba odontologai ir šeimos gydytojai

Šiuo metu modernaus medicinos centro valdytojas yra UAB „Sveikatos gija“, veiklą pradėjusi 2007-aisiais. Po metų, čia duris atvėrė dabar jau gerai šilutiškiams žinomas Klaipėdos „Danės odontologijos klinikos“ filialas. Jos vadovas Alvydas Vaičiūnas prisimena, jog darbą pradėjo viename kabinete ir vos du specialistai.

Kartu patalpas čia nuomojo dar kelios medicinos įstaigos, taip pat vaistinė. Šiandien čia dar veikia ir šeimos gydytojų centras UAB „Sveikatos darna“, kuriai vadovauja Kęstutis Vaičiūnas. Vien pastarojoje įstaigoje dirba apie 30 darbuotojų, odontologijos klinikoje dar apie 40.

Viskas darbuotojų ir lankytojų patogumui

Prieš kelis metus perėmusi visą pastatą UAB „Sveikatos gija“ netrukus pradėjo jį rekonstruoti. Pasak brolių Vaičiūnų, didžiausia problema buvo automobilių parkavimo vietų stygius, jų labai trūko.

Nebuvo ir lauko apšvietimo, ypač prastos būklės buvo pastato išorė, reikėjo jį apšiltinti, modernizuoti šildymo sistemą ir t.t. ir pan. Šiuolaikiškai mąstantys pastato šeimininkai nutarė, kad ir elektrą reikia gamintis moderniai, tad ant stogo įsirengė saulės elektrinę.

Skoningai sutvarkytos ir vidaus patalpos, medikų ir odontologų darbo ir poilsio kabinetai. Be to, galvojant apie visų pacientų patogumą, pastate įrengtas liftas.

Rekonstrukcija tęsėsi kelis metus, ji nebaigta dar ir šiandien. A. ir K. Vaičiūnai, vedžiodami po atnaujintas patalpas rodo ir jau įrengtas, ir dar baigiamas įrengti patalpas.

„Norėjome, kad visiems – ir darbuotojams, ir ateinantiems pacientams čia būtų jauku“, – sako jie.
Tačiau jau šiandien laukiama ir potencialių nuomininkų. Jų patogumui įrengti ne tik erdvūs kabinetai, bet ir beveik pusšimčio vietų konferencijų salė.

Pagalvota ir apie modernių automobilių savininkų patogumą – centro kieme įrengtos dvi mokamos elektromobilių įkrovimo vietos. O visų ratuotųjų automobiliai dabar jau laisvai telpa centro kieme – čia yra apie pusė šimto parkavimo vietų.

Tačiau Alvydas ir Kęstutis Vaičiūnai taško nededa. „Darbo dar nemažai, turime ir idėjų, tad visiškai rekonstrukciją baigsime gal tik kitais metais“, – sako jie.