Medicinos centre „Puriena“ – nauja šeimos gydytoja

Netrukus Šilutės medicinos centro „Puriena“ šeimos gydytojų komandą papildys dar viena jauna gydytoja: čia dirbti pradės Justė Merliūnienė.

Medicinos centro „Puriena“ šeimos gydytojų komandą netrukus papildys gydytoja Justė Merliūnienė.

Iš Anykščių kilusi jauna medikė yra baigusi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Medicinos fakultetas Medicinos studijų programa, LSMU Šeimos medicinos rezidentūrą. Ji sako labai laukianti susitikimo su būsimais savo pacientais ir tiki, jog šeimos medicinoje kertinis akmuo siekiant geriausių sveikatos rezultatų yra bendravimas ir geri santykiai su pacientu.

– Kodėl pasirinkote Šilutę?

– Mano vyras Zigmantas Merliūnas kilęs iš Švėkšnos miestelio. Pradėję kurti bendrą ateitį abu matėme save mažesnių miestelių, tokių, kuriuose ir patys užaugome dalimi. Tad Kaune baigę mokslus planavome įsikurti aplink savo gimtuosius miestus, kad ir tėveliai būtų šalia. Kol aš baigiau savo 9 metus trukusias medicinos studijas, Zigmantas nejučiomis įsitraukė į Šilutės rajono gyvenimą. Kartu įtraukė ir mane, taigi atėjus metui kelti sparnus didelių diskusijų nebuvo, sprendimas, kad kraustysimės į Šilutę atėjo savaime.

Kodėl rinkotės mediciną?

– Nesu gydytojų vaikas, o ir mūsų giminėje nėra gydytojų. Tačiau nuo pat pirmųjų pamokų apie žmogų žavėjausi juo. Ir iki šiol stebiuosi, kaip apgalvotai ir tiksliai jis sudėtas, kaip vieno elektrolito ar elemento perteklius ar trūkumas gali visą organizmą pražudyti, bet kartu kiek tas organizmas pokyčių gali ištverti, nepaisant visų žalingų mūsų įpročių. Taigi manau, kad mūsų žmogiškuosius gyvenimus reikia branginti, ir aš, savo studijų metais įgytomis žiniomis galiu padėti.

– Kokių turite pomėgių?

– Esu baigusi Anykščių muzikos mokyklą kanklių specialybę. Su kanklėmis daugybę kartų dalyvavau Dainų šventėse, vėliau jau studijų metais ir „Gaudeamus“, ne viename muzikos festivalyje užsienyje. Muzika man padeda atsipalaiduoti, atitrūkti nuo dienos rūpesčių, o bendraujant su kolektyvu galiu smagiai praleisti laiką. Viliuosi, kad Šilutėje taip pat rasiu kolektyvą, prie kurio galėčiau prisijungti. Kita aistra – knygos, ypač detektyvai, nuotykių. Neapsakomas jausmas versti lapus ir iš jaudulio virpėti laukiant kas bus toliau. Knygoms nors šiek tiek laiko visada randu. Taip pat mėgstu keliauti, siuvinėti.

– Kokie Jūsų lūkesčiai ateičiai?

– Viliuosi, kad su šio krašto pacientais pavyks užmegzti gerus santykius, kad ir man būtų malonu dirbti, ir jiems būtų smagu pas mane ateiti konsultacijai. Manau, jog bendravimas medicinoje, o ypač šeimos medicinoje yra kertinis akmuo siekiant geriausių sveikatos rezultatų. Labai nekantrauju susipažinti su savo pacientais. Mano kaip šeimos gydytojos tikslas yra numatyti galimus sveikatos sutrikimus bei laiku užkirsti kelią jiems atsirasti. Dievas mums suteikia gyvenimą, o mano pareiga, kad jis būtų kuo kokybiškesnis.

– Ką norėtumėte pasakyti savo būsimiems pacientams?

– Mielieji, nekantriai laukiu spalio mėnesio, kada galėsiu su Jumis asmeniškai susipažinti. Neabejoju, kad ir Jums smalsu, kokia gydytoja bus atsakinga už Jūsų sveikatą. Neabejoju, kad rasime bendrų interesų ne tik sveikatos klausimais. Taigi nuo spalio 1 dienos lauksiu Jūsų.

Kalbino Vilija BUDRIKIENĖ