Medikus dėl vyro mirties kaltinusi moteris palankaus teismo sprendimo neišgirdo

Šilutiškė su neįgalia dukra tikėjosi iš Šilutės ligoninės prisiteisti 80 tūkst. eurų neturtinės žalos.

Išnagrinėjęs civilinę bylą Klaipėdos apygardos teismas nusprendė, kad pacientui buvo suteiktas tinkamas gydymas.

Bylą pralaimėjusios moterys ligoninei turės sumokėti 3667 eurus bylinėjimosi išlaidų.
Šilutės ligoninėje 75 metų vyras atsidūrė 2016 metų spalio 5 dieną.

„Jis prastai jautėsi, sakė, kad skauda širdį. Maniau, kad tai dėl patirtų išgyvenimų, mat buvo ką tik palaidojęs brolį. Teko nueiti kryžiaus kelius, kol jį paguldė į ligoninę.

Po penkių dienų vyrą išleido iš ligoninės. Sakė, kad jam – ūmus bronchitas, temperatūra nukrito, nors prieš dieną buvo 39,5 laipsnio. Medikai kalbėjo, kad jis veržėsi namo. Nežinau, bet man atrodo, kad gydytojai turi nuspręsti, kada galima išleisti ligonį.

Paaiškėjo, kad jis jau buvo pasigavęs infekciją.

Visai neseniai buvo sveikas ir tvirtas, namuose viską dirbo, o grįžęs iš ligoninės tik gulėdavo ir žiūrėdavo į lubas, kartais imdavo kliedėti. Sakydavau, kelkis, bent televizorių pažiūrėk, tai jis svirduliuodamas ateidavo, kiek pasėdėdavo ir vėl – į lovą. Jei klausdavau, ar skauda, sakydavo, kad ne.

Visai pablogėjus situacijai spalio 16-ąją greitoji pagalba jį išvežė į Šilutės ligoninę, iš ten, įtarus erkinį encefalitą, į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Tačiau jau buvo per vėlu – kraujo užkrėtimo nebegalėjo išgydyti, todėl po dviejų savaičių jis mirė“, – jaudindamasi kalbėjo Marija.

Šilutiškio mirties priežastis – bakterinis meningitas

Šiek tiek atsigavę po laidotuvių artimieji dėl netinkamo gydymo parašė skundą Šilutės ligoninei.
Jie gavo atsakymą, jog buvo atliktas vidaus auditas ir nuspręsta, kad ligoninėje suteiktos visos reikalingos sveikatos priežiūros paslaugos.

Teigta, kad viskas padaryta tinkamai: skirti reikiami diagnostiniai tyrimai ir gydymas, atsiradęs karščiavimas įvertintas kaip bronchito požymis.

Temperatūrai nukritus paties pageidavimu pacientas išleistas namo. Jam rekomenduota per 1 – 3 dienas kreiptis į šeimos gydytoją, bet jis to nepadarė.

Artimieji nenurimo ir kreipėsi į Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Ištyrus situaciją prieita prie išvados, kad Šilutės ligoninėje asmens sveikatos priežiūros paslaugos buvo teiktos pažeidžiant kai kuriuos teisės aktų reikalavimus.

Teismo medicinos ekspertas medikų klaidų neįžvelgė, tokios pat nuomonės buvo ir privatus medicinos ekspertas, kurio išvadų paprašė ligoninė. Šilutės ligoninės gydytojų kaltės nerado ir Klaipėdos apygardos teismas.