Medinių langų gamyba – klientams, vertinantiems kokybę, išskirtinumą, ilgaamžiškumą

Net ir vaikai, piešdami piešinius, dažnai šiek tiek prasilenkiančius su realybe, įprastai namą neužmiršta papildyti ir langeliu. Nesvarbu, apie kokios paskirties – gyvenamosios, pramonės ar komercinės – pastatus kalbėtume, dažniausiai šių konstrukcijoje yra numatyti ir langai.

Pagrindinės medžiagos – konkurentės – kalbant apie langų rėmus (be stiklo šiaip ar taip neapsieisime) – plastikas bei mediena. Tiesa, rinkoje siūlomi ir aliuminiai langai, tačiau tai – kur kas retesnis pasirinkimas. Tuo tarpu medinių langų gamyba – staliugaminiai.lt vystoma veikla – sulaukia nuolat augančios susidomėjusių klientų srauto. Kodėl mediena, kalbant apie langus, yra tokia populiari medžiaga?

Mediniai langai – ieškantiems geriausio varianto

Pro lango stiklą norime pamatyti kuo „švaresnį“ vaizdą, tuo tarpu lango rėmui keliamas vienas iš bene svarbiausių reikalavimų – geros šilumos izoliacinės savybės. Visų pirma, tai svarbu dėl komfortiškos temperatūros. Tikriausiai nesinorėtų, kalbant apie savo namus, vadovautis posakiu „kiek kuri, tiek turi“..? Šiuo atveju medis gerai sulaiko šilumą, tad yra iš tiesų geras pasirinkimas. Kada nors, įdomumo dėlei, palieskite lango rėmą esant minusinei temperatūrai lauke: įsitikinsite, kaip puikiai mediena išlaiko šilumą! Aišku, ši savybė svarbi ir galvojant apie ekonomiškumą: geros langų izoliacinės savybės susijusios su mažesniais šildymo kaštais.

Kita svarbi medienos, kaip langų gamybos medžiagos savybė – gebėjmas „kvėpuoti“, tai yra oro ir vandens garų pasikeitimas tarpusavyje per medieną. Dėl šios savybės sumažėja vadinamasis šalčio slenkstis bei vandens kondensatas ant rėmo, užtikrinamas optimalus drėgmės santykis namuose.
Mediniai langai yra itin stabilūs, tvirti, tad yra pajėgūs išlaikyti didelio svorio stiklo paketus. Tai itin svarbu tada, kai reikia didelių, nestandartinių išmatavimų langų. Reikia paminėti ir faktą, jog medis, lyginant su kitomis medžiagomis, kurios yra naudojamos langų gamyboje, išsiskiria mažiausiu šiluminio plėtimosi koeficientu bei reakcija į besikeičiančią temperatūrą. Siekiant dar didesnio patvarumo, kai kurie gamintojai siūlo medinius langus su aliuminio danga, apsaugančia šiuos nuo galimos drėgmės bei saulės žalos. Aišku, ir standartiniai mediniai langai yra dengiami specialiomis medžiagos, suteikiančiomis patikimą apsauginę funkciją.

Būtina paminėti ir dar vieną langų savybę, ypač reikšmingą moterims, besirūpinančioms kiekvienos namų kertelės švara. Priešingai nei kitos dirbtinės medžiagos, iš kurių yra gaminami langai, mediena neturi elektrostatinio krūvio, todėl netraukia papildomo purvo. Šie langai ilgai nepraranda savo estetinių savybių, susikaupusius nešvarumus nesunku nuvalyti tiesiog paprastu vandeniu, nereikia naudoti specialių antistatinių valymo priemonių.

Mediniai langai – individualumo raiškai

Jei jums langas tėra kvadratas ar stačiakampis rėmas su stiklu, tikėtina, pagrindiniai reikalavimai bus šio gaminio kokybė bei atitikimas reikiamiems išmatavimams. Tačiau tikrai ne kiekvienam užtenka elementaraus lango, o ypač – jei yra galimybė užsisakyti tokį, kuris prilygtų svajonės išsipildymui ir priverstų atsisukti net susižavėjusius praeivius. Būtent mediena ir yra medžiaga, atverianti galimybę įgyvendinti turimus pageidavimus šio pastato konstrukcijos elemento atžvilgiu.

Jei jums imponuoja natūralūs medienos ornamentai, slėpti šių po dažų sluoksniu nebūtina. Galite rinktis rėmo padengimą laku, pabrėžiančiu medienos raštą bei padidinančiu rėmo atsparumą aplinkos veiksniams. Aišku, jei jūsų interjere trūksta spalvų, galite rinktis iš plačios šių paletės ar net pasirinkti variantą, kai rėmo pusės yra dažomos skirtingomis spalvomis. Išskirtinumo langui suteikti gali ir nestandartinių formų rankenos ar įdomesnis, pavyzdžiui, vitražinis stiklas.

Medinius langus šiandien renkasi anaiptol ne vien konservatyvių pažiūrų besilaikantys asmenys, o tie, kurie vertina aukščiausią kokybę funkciniu bei estetiniu atžvilgiu, ilgaamžiškumą bei išskirtinumą.