Medžiotojai su miškininkais jungiasi saugoti medelius

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija (LMŽD) bei Valstybinių miškų urėdija (VMU) jungiasi į talką apsaugoti jaunus medelius repelentais.

Kad jauni medeliai sėkmingai užaugtų, svarbu apsaugoti juos nuo ūglius paskanauti mėgstančių kanopinių. Miškininkai kasmet jaunuolynus bei želdynus tepa specialiu repelentu, kuris atbaido į jaunuolyną maitintis užsukančius laukinius gyvūnus. Šiemet miškininkams į pagalbą ateina medžiotojai.

LMŽD direktorius Laimonas Daukša sakė: „Juk mes, medžiotojai esame atsakingi už medžiojamųjų gyvūnų populiacijų reguliavimą ir prisidedame prie medžiojamųjų gyvūnų daromos žalos prevencijos priemonių įgyvendinimo. Iš medžiotojų sumokėtų mokesčių už medžiojamųjų gyvūnų išteklių naudojimą yra finansuojamos pagalbinės medžiojamųjų gyvūnų daromos žalos prevencijos priemonės (želdinių apdorojimas repelentais, aptvėrimas tvoromis ar apsauginėmis juostomis, želdinių, gerinančių laukinių gyvūnų natūralias mitybos sąlygas, veisimas ir kitos priemonės). Pastaraisiais metais gausėjant medžiojamųjų gyvūnų populiacijoms, didėja žala miškams ir žemės ūkiui, kartu didėja ir medžiotojų atsakomybė. Atsižvelgiant į tai, medžiotojai turi ieškoti naujų būdų užtikrinti gyvūnų gausos ir padarytos žalos balansą bei kurti glaudesnius santykius su žalą patiriančiais ūkio subjektais“.

LMŽD kartu su VMU pirmą kartą organizuoja miško želdinių apsaugos nuo laukinių gyvūnų pažeidimų (tepant repelentais) akciją „Medžiotojas ir medelis“. Akcija vyks spalio 2-7 dienomis, kiekviename VMU regioniniame padalinyje, registraciją vykdo LMŽD rajoninės draugijos/skyriai. Kontaktai: http://lmzd.lt/struktura .

Pagal VMU inf.