Medžiotojams laikas atlikti gyvūnų apskaitą pagal pėdsakus sniege

Kaip ir kasmet gruodžio – kovo mėnesiais esant tinkamoms sąlygoms ir sniego dangai medžiotojai privalo atlikti medžiojamų gyvūnų apskaitą pagal pėdsakus sniege. Jos tikslas – nustatyti kanopinių žvėrių ir didžiųjų plėšrūnų paplitimą ir gausą.

Apskaita atliekama kasmet tuose pačiuose nuolatiniuose maršrutuose. Konkretų laiką pasirenka pats apskaitos vykdytojas, kai yra ištisinė sniego danga, atitinkanti apskaitos atlikimui nustatytus reikalavimus. Apskaita viename maršrute (visame jo ilgyje) turi būti atlikta per vieną dieną, nepavykus apskaita kartojama iš naujo kitą dieną.

Raginame medžiotojus neatidėti apskaitos atlikimo, kai tik oro sąlygos ir sniego danga bus tinkama, įvykdyti šią prievolę.

Medžiotojai turi ir pareigą visus metus rinkti ir teikti informaciją apie didžiuosius plėšrūnus vilkus, lūšis ir ruduosius lokius. Ši informacija svarbi norint turėti kuo daugiau duomenų, kurie padeda vertinti populiacijos būklę.

Taip pat kviečiami gyventojai – ir tie, kurių kontaktai su vilkais nebuvo malonūs, nes dėl jų kaltės patyrė žalą, ir tie, kurie neabejingi gyvosios gamtos išsaugojimui – prisijungti prie tokios informacijos rinkimo ir teikti ją elektronine forma. Prieigą prie jos rasite Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos tinklalapio rubrikoje „Biologinės įvairovės apsauga“, skyrelyje „Žvėrių apskaita“, skiltyje „Pranešimų apie vilkų, lūšių ir rudųjų lokių buvimą Lietuvoje registravimo anketa“.

Šalia anketos rasite ir išsamų aprašymą, kaip tai padaryti. Jūsų pateikti duomenys padeda priimti kokybiškus šios gyvūnų rūšies apsaugos ir valdymo sprendimus, išvengti konfliktinių situacijų.

Pagal Aplinkos ministerijos inf.