Mėgėjiškos žvejybos skatinimas: per metus 2 dienas bus galima nemokai žvejoti

Žvejyba Kuršių mariose. / Rolando Žalgevičiaus nuotr.Šiemet pirmą kartą liepos 6-ąją ir rugpjūčio 15-ąją visiems ir beveik visuose valstybiniuose vandens telkiniuose leidžiama nemokamai žvejoti, tokia galimybė numatyta pakoreguotose mėgėjiškos žūklės taisyklėse. Taip norima paskatinti populiarėjančią mėgėjišką žūklę, praneša LTV Naujienų tarnyba.

Valstybės dieną ir per Žolinę kiekvienas norintis pažvejoti ar išbandyti povandeninę žūklę, tai galės padaryti nemokamai, nereikės pavyzdžiui pirkti dvi dienas galiojančio meškeriotojo bilieto, kurio kaina 5 litai. Tiesa kai kuriuose vandens telkiniuose apribojimai išliks.

„Draudžiama žvejoti ištisus metus Kniaupų įlankoje, Krokolaukio draustinyje, 500 m žemiau Kauno HES. Bus draudžiama žvejoti ir rezervatuose, kuriuose draudžiama veikla ištisus metus“, – sako Aplinkos ministerijos Gamtos išteklių skyriaus vedėjas Vilmantas Greičiūnas.

Jei dvi nemokamos žūklės dienos pasiteisins, ateityje svarstoma rengti ir nemokamus mokymus, organizuoti pavyzdžiui meškeriojimo su museline meškere, ar povandeninę žūklę išbandyti, o gal net pasiskolinti žvejybai reikalingą įrangą. Saugant gamtos išteklius, galios draudimai žvejoti ir kai kurias žuvis.

„Šiuo metu draudimai visi pasibaigę, išskyrus kas dar draudžiama – otus draudžiama Baltijos jūroje žvejoti, draudžiama gaudyti siauražnyplius ir plačiažnyplius vėžius iki liepos 16 d. ir daugiau visas žuvis išskyrus lašišas ir šlakius, kuriuos aplamai draudžiama gaudyti“, – teigia Vilmantas Greičiūnas.

Mėgėjiškos žūklės taisyklės numato, kad per vieną žvejybą sugautų žuvų bendras svoris neturi viršyti 5 kilogramų, Kuršių mariose – 7 kg, o Baltijos jūroje – 15 kg kilogramų leidžiamų gaudyti žuvų.

Žvejai mėgėjai, jei naudos draudžiamus žvejybos įrankius ar būdus, meškerios draudžiamose vietose ir uždraustas žuvis, gali būti įspėti arba nubausti nuo 25 iki 200 litų siekiančia bauda. Kartu teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą, pavyzdžiui už neleistinai pagautą lydeką sumokėti 100, o karšį 40 litų baudą.

lrt-logo