Meilės dieną užsimezgė draugystė tarp usėniškių ir šilutiškių

Dienos centras 2Valentino dienos proga Šilutės dienos paslaugų centro neįgalieji susitiko su Usėnų seniūnijos socialinės rizikos šeimomis.
Idėja Meilės dieną suvienyti skirtingas socialinės atskirties grupes kilo dviem buvusioms kolegėms, prieš metus kartu dirbusioms Šilutės dienos paslaugų centre, – socialinėms darbuotojoms Vilmai Žiogienei (šiuo metu dirba Usėnų seniūnijoje su socialinės rizikos šeimomis) ir ilgametei Dienos paslaugų centro darbuotojai Aistei Gaidauskaitei.

Džiaugiamės, kad idėją palaikė Usėnų seniūnas Algirdas Rauktys ir Dienos centro direktorė Ona Klasauskienė. Vadovai taip pat įžvelgė šios renginio reikšmę skirtingoms socialinėms grupėms.

Dienos centro neįgalieji kasdien centre daro įvairiausius rankdarbius, muzikuoja, kuria muzikinius spektakliukus. Dienos centro lankytojams svarbu turėti galimybę paruoštas programas, darbelius kam nors parodyti, sulaukti pripažinimo, sėkmės, plojimų, pagyrų.

Šv. Valentino diena Usėnų seniūnijoje su buvusia dienos centro darbuotoja Vilma neįgaliesiems buvo dviguba šventė, nes socialinė darbuotoja išpildė išeidama iš įstaigos duotą pažadą: „Pasikviesiu jus į svečius“.

Ir Usėnų socialinės rizikos šeimoms Šv. Valentino diena tapo įsimintinu įvykiu. Kai kuriems tėvams tai galbūt pirma tokia šventė, į kurią jie buvo kviečiami linksmintis kartu su savo vaikais.

Pasiruošimas  buvo kupinas jaudulio. Dienos centro neįgalieji kruopščiai repetavo muzikinę programą draugystės tema (vadovė – Dienos centro užimtumo specialistė Irena Žėkienė). Lipdė širdeles iš druskos ir miltų tešlos, darė iš medžio, dažė raudonai, dekoravo įvairiomis technikomis. Pakabino širdutes ant pačių nunertų virvelių. Šiame procese daugiausia neįgaliesiems gelbėjo socialinio darbuotojo padėjėja Gintarė Bamšaitė.  Šiai darbuotojai dėkojame ir už galimybę į renginį Usėnuose nuvežti daugiau neįgaliųjų – mergina pavėžėjo dalį renginio dalyvių savo transportu.

Po gražių žodžių apie meilę, pasakytų šventės iniciatorių Vilmos ir Aistės, susirinkę usėniškai buvo apdovanoti neįgaliųjų širdelėmis – pakabukais. Po šilto apdovanojimo širdutėmis, šventės dalyviai žiūrėjo muzikinį spektakliuką „Pelytė Rozalytė“. Spektaklyje puikiai atsispindėjo meilės gražioji ir skaudžioji pusės: graži pradžia, džiaugsmas, apgavystė, nusivylimas ir susitaikymas. Laiminga spektaklio pabaiga gerai nuteikė žiūrovus. Programėlė buvo palydėta gausiais, nuoširdžiais aplodismentais.

Meilė skleidėsi visur: nušvito nedrąsūs, rūpesčių paženklinti į šventę atėjusių vietos moterų veidai, linksmi buvo vaikai, leisdami šventinę dieną jaukioje, socialiai saugioje aplinkoje kartu su savo mamytėmis.

Dienos paslaugų centro muzikos mokytoja pakvietė visus į bendrą ratą – visi net neraginami susikibo rankomis. Tai rodo, jog žmonės pasitiki vienas kitu, yra atsipalaidavę ir pasiruošę draugauti. Įvairaus amžiaus moterys, paaugliai vaikinai ir merginos, maži vaikučiai, neįgalieji, darbuotojai linksminosi kartu, dalijosi šypsenomis.

Po žaidimų laukė vaišių stalas, už kurį dėkojame Usėnų socialinei darbuotojai ir Usėnų  parduotuvės „Gregana“ savininkei Laimai Tverskienei, rizikos šeimų moterims, kurios pačios paruošė užkandžius, virė kavą, arbatą.

Vaišindamiesi dėkojome vieni kitiems už kasdienę meilę, pagalbą ir pagarbą vieni kitiems, organizatoriams – už gražią šventę. Dainavome meilės dainas. Dainuodamos mamytės ant rankų supo savo vaikus. Kas gali būti gražiau?

Atsisveikinome tikėdamiesi, kad tokie susitikimai taps tradicija. Laukiame daugiau skirtingų socialinių grupių bendradarbiavimo renginių.