Meilės dienai – renginys „Vienas (m)eilėraštis“

Lietuvoje Valentino diena švenčiama nuo nepriklausomybės atgavimo - 1990-ųjų metų. Manoma, jog šios šventės pavadinimas kilo iš Romos vyskupo Valentino vardo.

Pasirodo, Meilės dieną švenčia ne tik įsimylėjėlių porelės, bet ir poetinio žodžio kūrėjai. Tik šiuo karantino laiku ne tik renginiai, bet ir meilė kitokia – karantiniška…

Tauragės literatai jau trečią kartą subūrė poetus ir poezijos mylėtojus į renginį, skirtą šv. Valentino dienai, tik šįkart renginys vyko virtualioje erdvėje.

Renginio siela, organizatorė, poetė ir moderatorė Renata Jančiauskienė, Tauragės krašto muziejaus renginių organizatorė – edukatorė, skaitovus provokavo netikėtais klausimais, kurdama nuotaikingą atmosferą nuslėptos meilės tematika „Vienas (m)eilėraštis“. Renata renginį pradėjo poetės Sabinos Brilo posmais, o užbaigė savo kūryba.

Kiekvienam poetui buvo skiriamos penkios minutės kūrybos skaitymui. Kai kurie, iš anksto žinodami, kad negalės prisijungti tiesioginės transliacijos metu, atsiuntė iš anksto sumontuotą vaizdo įrašą.

Įdomu buvo klausytis jaunųjų poetų – Jovaro iš Kauno ir Aistės iš Klaipėdos kūrybos. Žavėjo Dalios iš Kelmės poezijos posmais apipinta Izraelio dykumose, prie Negyvosios jūros auganti Jericho rožė.

Neišvaizdus, susisukęs rusvas, sudžiūvęs krūmelis kažin ar patrauktų gėlininko akį? Tačiau, kaip sakoma, nespręskime apie knygą iš viršelio, o apie meilę iš filmo…

„Vieno (m)eilėraščio“ renginyje dalyvavo, savo kūrybą skaitė ir Šilutės krašto atstovės – rusniškė Daiva Plikšnienė ir švėkšniškė Violeta Astrauskienė, Tauragės klubo „Žingsniai“ literatai bei kitų miestų poetai.

Poezija, kaip ir meilė – nesustabdoma! Nesustabdomas ir Tauragės klubo „Žingsniai“ literatų gebėjimas rasti įvairias formas susitikimams su kuriančiais bendraminčiais.