Nauja „pramogų“ rūšis – tyčiojimasis iš pareigūnų darbo ir melagingi skambučiai į Bendrąjį pagalbos centrą septyniems jauniems šilutiškiams baigėsi liūdnai – gresia solidžios baudos nuo 200 iki 2 tūkst.eurų.
Šilutės r. policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas įspėja: melagingi pranešimai apie nusikaltimus ir ateityje bus tiriami itin principingai, tad norintiems šitaip pokštauti, derėtų pagalvoti ir apie pasekmes.
„Žaidė“ kitų nukentėjusių sąskaita
Į dvi grupes susibūrę septyni jaunuoliai per du mėnesius į Bendrąjį pagalbos centrą (BPC) skambino net 9 kartus. Dažniausiai pranešdavo apie neva girtus vairuotojus ar vykstančias muštynes, kuriose, neva naudojami ir įvairūs įrankiai, žmogaus sveikatą galintys sutrikdyti nepataisomai.
„Mačiau, kaip sumušė žmogų beisbolo lazdomis ir nutempė į kitą gatvę“, – tokį ir panašų melą pirmiausia išgirsdavo BPC operatoriai. Žinoma, jie šią informaciją nedelsiant perduodavo policijos pareigūnams.
Tokie pranešimai, kaip informavo Šilutės r. policijos vadas, priskiriami A lygio kategorijai. Vadinasi, pareigūnai į juos sureaguoti privalėdavo žaibiškai, ir į įvykio vietą atvykti per 12 minučių.
„Budintys ekipažai mesdavo visus tuo metu atliekamus darbus ir skubėdavo kartais net į kitą rajono pakraštį. O nuvykus paaiškėdavo, kad tai melagingas iškvietimas,“ – pasakojo A.Mikalauskas. Pasak PK viršininko, blogiausia šiose istorijose tai, kad tuo metu pareigūnai negalėdavo suteikti pagalbos tiems žmonėms, kuriems tuo metu jos galbūt tikrai reikėdavo.
Susekė operatyviai
Tirti skambučius ėmėsi Šilutės r. policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Jūratė Kaktienė. Perklausius iš BPC gautus įrašus, anksčiau su nepilnamečiais nusikaltėliais dirbusi vyr. tyrėja pagal balsus greitai nustatė skambinusiųjų tapatybes.
Paaiškėjo, kad šeši iš septynių „pokštautojų“ – nepilnamečiai, 15-16 metų amžiaus. Dar vienas gaujos narys – devyniolikmetis, jau ne kartą teistas administracine ir baudžiamąja tvarka. Jam administracine tvarka dėl melagingų skambučių surašyti net keturi protokolai. Baudų dydžius nustatys teismas. Tad neseniai įsidarbinusiam jaunuoliui, panašu, dar ilgai teks dirbti už dyką, kol susimokės visas baudas.
Už kitų nepilnamečių nusikaltėlių veiksmus privalės atsakyti tėvai – atžalų pokštai smarkiai patuštins ir jų pinigines.
Kaip pasakojo J.Kaktienė, skambindami į BPC, jaunuoliai elgdavosi kaip filmuose: kalbėdami užsidengdavo nosis, kad pasikeistų balsas, iš karto po pokalbių iš telefonų ištraukdavo SIM korteles, o aparatus išjungdavo. Deja, bet ir tai jiems nepadėjo.
Atvykę į apklausas jaunuoliai neslėpė, kad pagrindinis tokio „pasilinksminimo“ tikslas buvo pažiūrėti, kaip elgsis pareigūnai, nes dažnu atveju jie pasislėpę stebėdavo atvykusius policijos pareigūnus.
Rašyti atsakymą