Menininkai kvietė į Šilutės istoriją pažvelgti kitu kampu

Šilutės H. Šojaus muziejuje surengtos meninių instaliacijų dirbtuvės, kurias vedė Meno mokyklos mokytojai Aurimas Liekis ir Vytautas Bliūdžius. Dirbtuvių dalyviai improvizavo kurdami menines instaliacijas tema „Muziejus kitu kampu“.

Dirbtuvių dalyviai lankėsi H. Šojaus dvare įsikūrusiame muziejuje, kur stebėjo ekspozicijas ir klausėsi paskaitos, tyrinėjo senuosius rankraščius ir gotikiniu šriftu spausdintus leidinius, tyrė mūsų krašto išskirtinumą, senuosius amatus, lietuvininkų tarmės žodyną, dvaro kultūrą, susipažino su istorinėmis asmenybėmis.

Subrandinę idėjas, dalyviai kūrė įvairias instaliacijas, kuriomis vėliau papildė dvaro kiemą, kviesdami čia apsilankyti daugiau miestelėnų, susipažinti su kūrybiniais sprendimais ir patyrinėti mums aktualius kultūrinius akcentus.

Tokie kultūriniai projektai naudingi ne tik edukaciniu požiūriu, bet ir skatina bendradarbiauti, keistis kultūrine ir kūrybine patirtimi tarp skirtingo amžiaus kūrėjų. Tai patyriminės veiklos pavyzdys, skatinantis pilietiškumą ir užtikrinantis kultūrinių tradicijų tęstinumą, naujų meninės raiškos priemonių paieškas.

Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo Šilutės meno mokyklos, taip pat Kintų ir Švėkšnos dailės klasių mokiniai Judita Tarvydaitė, Gustas Jančauskas, Agnė Krūgelytė, Dominyka Nausėdaitė, Vidmantė Marcinkevičiūtė, Vėjūnė Leškytė, Viltė Aleničevaitė, Emilija Rumšaitė, Deividas Bukantas, Berta Guntarskytė, Severinas Balandis, Simas Jankauskas, Ąžuolas Valčiukas. Taip pat dalyvavo dailės ir kitų sričių pedagogai Donė Normantienė, Jolanta Alsytė, Rita Šleinytė bei Šilutės sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos nariai. Į kūrėjų gretas įsijungė ir kraštietė Milda Šopytė, gyvenanti Panevėžyje.