Meninio skaitymo konkurse išrinkti geriausi rajono skaitovai

skaitovai laimtojaiTrečiadienį į Šilutės Hugo Šojaus muziejaus freskų salę rinkosi jaunieji raiškaus žodžio mylėtojai ir jų mokytojai. Tradiciniame Šilutės rajono savivaldybės mokyklų mokinių meninio skaitymo konkurse, kuriame šiemet varžėsi 21 dalyvis, išrinkti geriausi įtaigaus žodžio meistrai.

Sveikindama dalyvius Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Rasa Žemailienė priminė, kad kai kuriems iš jų tai – tik pusiaukelė, nes dviejų amžiaus grupių (5-8 ir 9-IV klasių) nugalėtojai bus pakviesti atstovauti mūsų rajonui regioniniame meninio skaitymo konkurse, kuris įvyks vasario 27 d. Mažeikiuose.

Ragino pamiršti jaudulį

„Kiek atiduodi – tiek tavęs ir lieka“, – taip Justino Marcinkevičiaus žodžiais į jaunuosius skaitovus kreipėsi Šilutės Vydūno gimnazijos lietuvių kalbos mokytojas, konkurso vertinimo komisijos pirmininkas Algirdas Navickas. Taip poetiškai mokytojas kvietė pamiršti kartais koją kišantį jaudulį ir su visu užsidegimu iki galo eiti link užsibrėžto tikslo.

Komisijos pirmininkui įvertinti bei išrinkti geriausiuosius skaitovus, kurie turės vykti į regioninį konkursą, padėjo dar trys gimtosios kalbos mokytojos: Pamario pagrindinės – Nijolė Kungelienė, Rusnės pagrindinės – Violeta Domanskienė ir Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centro – Saulina Jokubaukaitė.

Rinkdama geriausius skaitovus, komisija vertino pasirinktų kūrinių meninę kokybę, temos aktualumą, skaitomo teksto atitikimą skaitovo amžiui, gebėjimus aiškiai ir suprantamai perteikti mintį, emocijas, balsą, taip pat – kalbos kultūros kokybę, sceninę laikyseną.

Išrinkti aštuoni laureatai

Susumavus balus, paaiškėjo, kad 5-8 klasių grupėje III vietą užėmė du septintokai: Ugnius Nogaitis iš Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos (mokyt. Gitana Žygaitytė) ir Deimonas Šukys iš Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos (mokyt. Elvita Andriulionienė).

II vietą laimėjo Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos 6c klasės mokinė Karina Kislinskaitė (mokyt. Dalia Agintienė).   5-8 klasių skaitovų grupėje daugiausia komisijos simpatijų sulaukė Barbora Berneckytė iš Katyčių pagrindinės mokyklos (mokyt. Rasa Jonaitienė). Ši šeštokė, skaičiusi Juozo Erlicko kūrinį „Vėjiniai malūnai“, tapo konkurso laureate.

Komisijos laukė nemenkas iššūkis, kai reikėjo išrinkti, kas yra geriausi skaitovai tarp 9-IV klasių dalyvių. Galiausiai nuspręsta, jog III vietos laimėtojo vardo yra verti du jaunieji skaitovai – Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos gimnazistas Silvestras Merliūnas (mokyt. Gitana Žygaitytė) ir Žemaičių Naumiesčio gimnazistė Monika Plauškaitė (mokyt. Regina Bidvienė).

II vietos laimėtoja paskelbta dešimtokė Karolina Pociūtė iš Katyčių, kuriai pasiruošti padėjo lietuvių kalbos mokytoja Rasa Jonaitienė.

Žaismingai, gyvai ir įtaigiai perskaityta ištrauka iš P.Tarulio kūrinio „Raudona dovana“ atnešė laureatės sėkmę šilutiškei Elinai Vaitelytei, kuri mokosi Šilutės pirmojoje gimnazijoje. Elina daugeliui žinoma kaip perspektyvi dainininkė, o pasiruošti rajono mokinių meninio skaitymo konkursui jai padėjo mokytoja Vaida Galinskienė.

B.Berneckytė ir E.Vaitelytė vasarį atstovaus mūsų rajonui regioniniame mokinių meninio skaitymo konkurse.