Meninio skaitymo laureatas Viktor: „Tekstą reikia jausti širdimi“

DSC03820Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos moksleivis Viktor Vostrikov prieš savaitę telefonu girdėjo gausias ovacijas iš Mažeikių. Ten, kitą dieną po vykusio Lietuvos moksleivių 5-8 klasių grupės meninio skaitymo konkurso, jis buvo paskelbtas absoliučiu nugalėtoju.

Jaunasis skaitovas pasidalijo savo džiaugsmu su „Šilutės naujienų“ skaitytojais ir atskleidė, kad šios pergalės paslaptis yra ta, jog tekstą tiesiog reikia jausti širdimi.

Aštuntokas Viktor, laimėjęs respublikinį meninio skaitymo konkursą, pelnė švietimo ir mokslo ministro I laipsnio diplomą, bet jo atsiimti konkurso metu negalėjo.

Mat šįmet šis respublikinis konkursas vyko Mažeikiuose dvi dienas. Jau pirmąją dieną mūsų kraštiečiams teko važiuoti namo, nes negalėjo sulaukti rezultatų. Moksleivį paruošusi ir į konkursą jį lydėjusi lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Elvita Andriulionienė apgailestauja, kad jų kelionei buvo skirta mažai lėšų.

Ir tik telefonu jie sužinojo, kad Viktor – meninio skaitymo laureatas. Telefonu šilutiškiai klausėsi, kaip skelbiant laureato vardą salėje skambėjo gausios ovacijos, pašnekovas pranešė, kad visa publika plojo atsistojusi…

Pagyrų Viktor sulaukė jau pirmą konkurso dieną: po skaitymo jaunuolis buvo palepintas Mažeikių Coliukės teatro dėmesiu – teatralai teigė, kad nesvarbu, kaip komisija vertins nugalėtojus, bet savąjį jie jau išsirinko – šilutiškį.

Paauglys atskleidė, kad jau nuo spalio jis mokėsi raiškiau ir emocingiau kalbėti, kad labai norėjo laimėti. Viktor sakė, kad reikia tik labai stengtis ir viskas tuomet pavyks. Jam pavyko puikiai: kai Viktor skaito tekstą, salėje net spengia tyla, visi nuščiūva ir klausosi jaunojo skaitovo.