Menišką Šilutės jaunimą buriantis Linas kuria linksmas šventes

didzejus linasArtimi draugai ir noras, kad visiems būtų linksma, šilutiškį Liną Vaitkų pastūmėjo savo pomėgius susieti su pramogomis. 29-erių vyro veidas turbūt jau daugeliui matytas: Linas su bendražygiais dažnai kviečiamas į privačius vakarėlius, miesto renginius, konkursus.

Buvęs aktyvus organizacijos „Pamario jaunimas“ narys sako, jog šiuo metu ši organizacija tarsi kažkur dingo. „O juk buvo daug minčių, norėjosi daug nuveikti, aktyviau raginti prisijungti jaunimą“, – sako renginių organizatorius, mokslus baigęs Šilutės žemės ūkio mokykloje ir įgijęs, rodos, visai su dabartine veikla nesusijusią mechaniko specialybę.

Pabandė – patiko

Pašnekovas linksmai sako, jog mokykloje reikia mokytis. Turbūt dėl to didieji planai ir pasistūmėjo tik tada, kai savarankiškai įžengė į gyvenimą.

„Kai buvau paauglys, kilo mintis į vieną draugų šventę atsivežti tuomet seną kompiuterį. Taip ir padarėme: prijungėme kolonėles, primityvias šviesos lempas ir pasidovanojome sau puikų vakarą“, – sako Linas, kuris tuomet dar neįtarė, jog tai – pirmieji pabandymai link svarbių jo gyvenimo tikslų.

Po to buvo daugiau vakarėlių, tačiau norint kad šventė neprailgtų ir netaptų eiliniu draugų susibūrimu vien groti neužtenka. Tuomet kilo noras kiekvieną šventę paįvairinti įvairiais žaidimais. Taip gimė pirmieji aktyvių vakarų ar švenčių scenarijai su improvizuotais, linksmais žaidimais.

Žmonės nori linksmintisdidzejus erikas

Prieš dvejus metus Linas įkūrė grupę „Setas“ ir siūlomas paslaugas paskelbė socialinio „Facebook“ tinklo paskyroje. Kelerių metų renginių organizavimas šilutiškiui buvo davęs ir pirmojo, nors nedidelio, pelno, tai jis jau turėjo susipirkęs reikiamos aparatūros.

Šiuo metu Linas vienija 5 narių komandą, kurioje yra ir dainininkų, ir didžėjų, ir renginių vedėjų, ir televizijos realybės šou laidų dalyvių (Greta Konaverskytė, Laurynas Nikelis). „Setas“ keliauja ne tik po Šilutės rajoną, bet vakarėlius veda ir kitose Lietuvos vietose.

Pasak Lino, žmonės nori linksmintis, nes jiems to reikia, kad atsipalaiduotų, užmirštų rūpesčius bei kasdienę rutiną.

Rengiant vakarėlius, žinoma, būna visko, kartais žmonės tiesiog sėdi ir laukia, kada jie bus linksminami. Tačiau, anot vaikino, ir tokią publiką nėra sunku išjudinti. Tereikia improvizuoti ir į žaidimus įtraukti pačius vakaro dalyvius, kurie dažniausiai neįtaria, kas jų laukia, kokią staigmeną iškrės vakaro vedėjai.

Jaunų šilutiškių komanda pradžiugina ne tik savo bendraamžius, švenčiančius kokia nors proga, bet ir vyresniosios kartos atstovus.

„Vyresni žmonės labiau moka atsipalaiduoti, greičiau įsijungia į žaidimus, improvizacijas, o jaunimas labiau susikaustęs, jam reikia kitokių atsipalaidavimo priemonių…“ – pastabėjo Linas.

Palieka laisvės improvizacijai

„Rengdami netradicinį vakarėlį ar šventę, išsiklausinėjame užsakovo, kokių jis turi pageidavimų. Tik kai žinome, ko žmogus nori, kokia bus publika ir kur viskas vyks, dėliojame vakaro scenarijų. Žinoma, dažnai suplanuota eiga vakaro metu  pasisuka kita linkme, nes net ir labai besistengiant nepavyksta viską sustatyti į rėmus. Tą mes jau žinome ir iš anksto paliekame daug vietos kūrybinei fantazijai“, – apie rengiamų vakarėlių sėkmę atvirauja Linas.

Anot jo, keičiasi kartos, keičiasi ir poreikiai – senos tradicijos keičiamos naujomis. Žmonės net vestuvėse ar krikštynose, turinčiose senas tradicijas, nori naujų, „nenuvalkiotų“ pramogų, žaidimų. Todėl pramogų kūrėjai stengiasi nuolat keisti savo repertuarą. Pašnekovas pripažino, jog turi nemažai panašia veikla užsiimančių draugų, gyvenančių kituose miestuose, tad patirties semiasi ir iš jų.

Neišpučia ir patys nesipučia

Vasarą, anot Lino, savaitgaliais jam jau tapo ne šeštadieniai ir sekmadieniai, o pirmadienis – trečiadienis. Tomis dienomis leidžia sau pailsėti, išsimiegoti bei papramogauti. Visa kita – šventės, renginiai, gimtadieniai, krikštynos – darbas.

„Dar nesame profesionalai ir nesilyginame su tais vakarėlių organizatoriais, kurie gyvai atlieka muziką, tad ir mūsų paslaugos nėra brangios. Tačiau kol kas ir nieko iš užsakovų nenuvylėme“, – šypsodamasis sako Linas.

Vyras pripažįsta, kad renginių organizavimas jam ne tik darbas, bet ir didelis malonumas. Smagu, kai žmonės aplink laimingi, džiaugiasi vieni kitais, stengiasi pradžiuginti artimą, ieško jam malonių staigmenėlių. Visa tai džiugina ir organizatorių širdis bei pateisina lūkesčius. Galiausiai į aktyvią veiklą – renginius ir šventes – jis įtraukia aktyvius Šilutės miesto ir rajono jaunuolius, kurie taip gali save realizuoti, pasirodyti platesnei publikai, nustebinti ją savo meniniais bei kūrybiniais gebėjimais.

Vienas paskutiniųjų didesnių viešų renginių, kuriame galėjome pamatyti grupės „Setas“ veiklą – liepos viduryje Šilutėje surengtas „Pramogadienis“, kur Linas su didžėjumi Eriku visą dieną šventės lankytojams ir šokių maratono dalyviams dovanojo muziką.