Meno mokyklos pūtikai – tarptautinio konkurso laureatai

 

puciamuju ansamblis_konkursasŠilutės meno mokyklos pūtikai puikiai pasirodė kovo 20 d. Plungėje vykusiame 10-ajame tarptautiniame vaikų ir jaunimo pučiamųjų instrumentų ansamblių konkurse ,,Pavasario trimitai“.

Šilutės meno mokyklai konkurse atstovavo du jaunimo ansambliai. Trimitininkų tercetas – Martynas Dirgėla, Pijus Sakalis ir Vladimiras Vistunov (vad. Gražvydas Raila) iškovojo II vietą, o Brass kvartetas – Julius Česnakevičius, Gustas Gečas, Simonas Pranckevičius ir Edgaras Noreika (jis ir kvarteto vadovas) tapo konkurso diplomantu.
Meno mokyklos pedagogai džiaugiasi savo mokinių rezultatais, jų noru muzikuoti. Mokiniai turėjo unikalią galimybę ne tik pamatyti kitų kolektyvų pasirodymus, bet ir praplėtė akiratį, susipažino su bendraminčiais.

Idėja surengti tokį konkursą kilo gilinantis į Žemaitijos krašto istoriją, kurioje pučiamieji instrumentai užėmė svarbią vietą kultūriniame gyvenime nuo kunigaikščių Oginskių laikų. Konkursas vyksta nuo 2001 metų, jis jau tapo aukšto meninio lygio konkursu, kuriame dalyvauja stiprūs kolektyvai iš Lietuvos ir Latvijos.

Kovo 20 d. konkurse dalyvavo 31 įvairaus žanro kolektyvas, grojo arti 200 vaikų ir jaunuolių, kuriems padeda 38 mokytojai, vadovai ir koncertmeisteriai. Pasirodymus vertino tarptautinė komisija: Ukrainos, Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos, Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Plungės M. Oginskio meno mokyklos atstovai.