Meno terapija Rusnės specialiojoje mokykloje

meno terapija piesia ant vandensRusnės specialioji mokykla, kurioje ugdomi mokiniai, turintys intelekto sutrikimą bei kompleksinę negalią, šiais metais vykdo sveikatos projektą „Žvelgiu į tave, pasauli“.

Šio projekto lėšomis mokyklos aktų salėje mūsų mokyklos mokiniai išbandė ebru techniką – tapybą ant vandens.

Meno terapijos ir socializacijos instituto VYTA direktorė ir ebru tapybos pradininkė Lietuvoje Irma Čekanauskienė su savo komanda terapinio užsiėmimo pradžioje papasakojo, kokios naudojamos priemonės, dažai, pademonstravo piešimo eigą.

Mokiniai buvo nustebę, kaip išvis galima piešti ant vandens, kas per vanduo, kur slypi paslaptis. O paslaptis tokia, kad dažymui naudojami natūralūs dažai, kurie nekenksmingi nei aplinkai, nei sveikatai, o vanduo sutirštinamas specialiais jūros dubliais ir meno terapija piesiniaiaugalų mišiniu.

Vaikai dirbo susikaupę, retkarčiais sudrumsdami ramybę klausimais, ką daryti, kokias priemones ar dažus imti. Savo jausmus, emocijas galėjo išlieti specialiomis lazdelėmis formuodami kūrinius spalvų bei ornamentų pavidalu į prieš juos esantį specialų indą su vandeniu.

Kai piešinys nuo vandens buvo perkeltas ant specialaus popieriaus lapo, vaikai emocingai džiaugėsi savo kūrybos rezultatais, negalėdami patikėti, kad tai – jų sukurtas piešinys. Kiekvienas su savo sukurtu piešiniu galėjo įsiamžinti nuotraukoje.

Patenkinti bei sužavėti rezultatais liko ne tik mokiniai, bet ir mokyklos vadovai: mokyklos direktorius Romualdas Blechertas ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Diana Pavilonienė. Šį meną išbandė ir direktorius bei pedagogai, kurie taip pat liko sužavėti savo kūriniais.