Merą apkaltinę nepotizmu, konservatoriai vėl surengė „kojų balių“

Po keturių mėnesių nuotolinio bendravimo, pirmasis įprastas Savivaldybės tarybos posėdis prasidėjo konfliktu. Penki opozicijos politikai apkaltino merą Vytautą Laurinaitį galimu nepotizmu, ir nesulaukę paaiškinimų, iškart paliko posėdžių salę.

Pirmoji „kojomis balsavo“ konservatorių lyderė S. Tamašauskienė.

Jau eina antras mėnuo, kai Šilutės savivaldybės administracija rengia dokumentus kaip prie naujai įsteigtos įstaigos – „Vaiko gerovės ir globos centras“ prijungti kelis dešimtmečius veikiančią Savivaldybės įstaigą „Saugų vaikų globos namai“. Be to, jau yra įvykęs ir „Vaiko gerovės ir globos centro“ vadovo konkursas, kuriame dalyvavo du kandidatai, surinkę apylygį balų skaičių. Komisija nusprendė, kad geriau pasirodė Usėnų socialinio darbo organizatorė Audronė Čekanskienė.

Tarybos opozicijos Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ir Liberalų sąjūdžio frakcijos nariams tokios dviejų įstaigų apjungimo sąlygos nepatiko iškart. Buvo pareiškimų, kad yra neteisinga seniai veikiančią įstaigą jungti prie ką tik įsteigto centro, ir kad taip daroma norint atsikratyti dabartinei valdančiajai daugumai neįtinkančiu Saugų vaikų globos namų direktoriumi Eugenijumi Judeikiu.

Su naujuoju direktoriumi Savivaldybės meras sutarties dar nepasirašė, tačiau pasklido kalbos, kad ji bus pasirašyta su valdančiosios koalicijos partnerės „Socialdemokratų darbo partijos“ atstove.

Konservatorių frakcijos vietos Savivaldybės posėdžių salėje viso posėdžio metu buvo tuščios.

Centras dirbs su vaikais ir šeimomis

„Vaiko gerovės ir globos centras“ Liepų gatvėje Šilutėje pradės veikti nuo liepos 15 d. Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis pasakojo, kad globos centrai Lietuvoje pradėti kurti nuo 2018 m., valstybė tam skiria lėšas.

Šilutės „Vaiko gerovės ir globos centras“ perims funkcijas, kurios iki šiol buvo perduotos Socialinių paslaugų centrui: tai darbas su globėjais, įvaikintojais, GIMK programos vykdymas. Prie naujosios įstaigos prisijungs ir Vaiko dienos centras. Iki metų pabaigos „Vaiko gerovės ir globos centras“ perims bendruomeninių vaiko globos namų funkcijas, taigi kuruos šeimynas.

Pasak A. Šimelionio, jau anksčiau buvo keltas klausimas, kad Socialinių paslaugų centre yra per daug paslaugų ir reikalinga atskira įstaiga, dirbanti su vaikais ir šeimomis.

Reikalavo paaiškinti galimą nepotizmą

„Vaiko gerovės ir globos centras“ įsikurs šiame pastate Liepų gatvėje.

Savivaldybės posėdis prasidėjo taikiai, meras V. Laurinaitis gimtadienio proga įteikė po gėlių puokštę dviem politikams – valdančiosios koalicijos atstovui, tvarkiečiui Vygantui Kamarauskui ir opozicijos atstovui, konservatoriui Arūnui Kurlianskui, kurio gimtadienis buvo būtent Tarybos posėdžio dieną.
Merui V. Laurinaičiui tik pradėjus kalbėti apie posėdžio dienotvarkės klausimus, leidimo pasisakyti paprašė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pirmininkė Sandra Tamašauskienė. Ji perskaitė pareiškimą, kuriuo merą apkaltino galimu nepotizmu: į Savivaldybės įstaigų vadovų postus parenkantį politinių partnerių atstovus, o ne kompetentingus, didelę vadybos patirtį turinčius vadovus.

Ji paminėjo, kad tai nebe pirmas kartas, kai meras atsisako kompetentingų vadovų. Juk jau yra žinoma, jog pralaimėta byla su buvusiu Šilutės PSPC vadovu Liutauru Indriuška. Bylinėjimasis vyksta su Visuomenės sveikatos centro vadove Virginija Vaivadaite. Direktorės vieta atimta iš Šilutės muziejaus direktorės Rozos Šikšnienės, vadovo vietos negavo ir kompetencijų nestokojantis Jonas Jatautas.

Pasak S. Tamašauskienės, negavę paaiškinimo dėl galimo nepotizmo atvejo skiriant „Vaiko gerovės ir globos centro“ direktorių, konservatorių frakcijos nariai yra pasirengę palikti posėdį.

Tarybos pirmininkas, meras V. Laurinaitis bandė perkelti protesto paskelbimą į posėdžio galą, kuriame bus skelbiami visi pareiškimai, bet nepajėgė sustabdyti S. Tamašauskienės kalbos. Tad jis tik pasakė, jog jeigu konservatoriai nori palikti posėdį, jie turi tokią galimybę. Pasak mero, konservatoriai boikotuodami posėdžius, galimai taip pradeda ir LR Seimo rinkimų kovą.
Visi penki Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionys demokratai – S. Tamašauskienė, Arūnas Kurlianskas, Zigmantas Merliūnas, Žygimantas Kurlianskas ir Zigmantas Jaunius – atsistojo ir net neprasidėjus posėdžiui paliko salę.

Opozicija išlieka, tik veiks kitaip

Kita Tarybos opozicijos dalis – Liberalų sąjūdžio atstovai Algirdas Gečas, Daiva Plikšnienė ir frakcijos pirmininkas Audrius Endzinas liko posėdžių salėje. A. Gečas iškart po konservatorių „balsavimo kojomis“ prikalbino merą V. Laurinaitį susitikti su Liberalų sąjūdžio frakcijos nariais kuriuo nors patogiu metu ir aptarti ginčytinus klausimus.

Liberalų frakcijos vadovas A. Endzinas sakė, kad nereikia manyti, jog liberalai atskyla nuo opozicijos partnerių. Liberalai pritaria konservatorių pareikštam protestui, dėl galimo nepotizmo apraiškų Šilutės savivaldybėje. Tik jie renkasi kitokią veiklos politiką – lieka dirbti posėdyje.

A. Endzinas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad Savivaldybės nepageidauti vadybininkai L. Indriuška, J. Jatautas tapo puikiais kaimyninės Tauragės savivaldybės įstaigų vadovais. Gali būti, kad taip Šilutės savivaldybę paliks dar vienas kompetentingas vadovas E. Judeikis. „Negi Šilutei nereikia kompetentingų ir gerą vadybinę patirtį turinčių žmonių, vien tik dėl politinių įgeidžių“, – stebėjosi A. Endzinas.

Posėdžio pabaigoje meras V. Laurinaitis sakė, kad naujos Savivaldybės įstaigos vadovo parinkimu rūpinosi komisija, sudaryta iš skirtingų įstaigų vadovų ir Savivaldybės administracijos atstovų, todėl jis asmeniškai nedalyvavo būsimo vadovo parinkime.

Kalbėdamas apie kitus asmenis, kurie paminėti kaip praradę ar tiesiog negavę vadovų postų Šilutės savivaldybės įstaigose, V. Laurinaitis sakė, kad jam dar neteko girdėti jokių konfliktų ar nepatenkintų darbuotojų kalbų apie naujus paskirtus įstaigų vadovus.

Komercijos direktorius, korespondentas