Merginai iš Šilutės „Carnegie Hall“ publika Niujorke šaukė „Bravo“!

budvytyte niujorke koncertasŠilutiškė Kristina Budvytytė jau pasirodė konkurso „American Protege“ laureatų koncerte, vykusiame pasaulio atlikėjų išsvajotoje Niujorko koncertų salėje „Carnegie Hall“. Publika šaukė „Bravo“!

Klaipėdos universiteto studentė skaitytojams papasakojo ne tik apie patirtus įspūdžius kitame krašte, bet ir atskleidė, ko ją išmokė Niujorkas.

Vėl sužavėjo Amerikos klausytojus

Šilutiškė į Niujorką vyko drauge su pedagoge profesore Tatjana Romaškina, kolege pianiste Adele Daunoravičiūte iš Anykščių bei savo mama Irena.budvytyte niujorke  su drauge

Jau rašėme, kad Adelė ir Kristina Vienoje (Austrija) įrašė keturiomis rankomis savo atliekamus Liudviko van Betoveno, Klodo Debiusi, Roberto Šumano bei Felikso  Mendelsono kūrinius, šių metų sausį išsiuntė vaizdo ir garso įrašus į JAV organizuojamą prestižinį konkursą „American Protege“, o jau vasario 5-ąją iš „American Protege“ organizatorių sužinojo laimėjusios 1-ąją vietą. Merginos gavo kvietimą pasirodyti kartu su kitais konkurso laureatais garsiojoje salėj „Carnegie Hall“, kur yra pasirodę vos keletas pasaulyje garsių lietuvių pianistų – Guoda Gedvilaitė, Edvinas Minkštimas, Kasparas Uinskas ir kt.

Nuvykusios merginos vėl sužavėjo Niujorko klausytojus, kurie po jų pasirodymo šaukė „Bravo“!. Studentės atliko vokiečių kompozitoriaus F.Mendelsono „Skerco“ iš jo kūrinio to paties pavadinimo Viljamo Šekspyro komedijai „Vasarvidžio nakties sapnas“.

„Jaudinausi prieš pasirodymą. Nors tai nebuvo didelis jaudulys. Prieš pradėdama groti supratau, kad jau viską, ką galėjau, padariau, o dabar liko tik parodyti, ką sugebu, ir priversti publiką išgirsti tai, ką noriu pasakyti muzikos garsais“, – kalbėjo Kristina.

Visi atvykę koncertuoti į „Carnegie Hall“ turėjo laikytis itin griežtų taisyklių.  Pažeidus taisykles, grėsė diskvalifikacija iš koncerto. Lietuvaičių repeticija truko vos 4 minutes.  Niekur nebuvo galima fotografuoti. Net užkulisiuose tai buvo draudžiama.

budvytyte niujorke  miestasJautėsi kaip filme

Pasak K.Budvytytės, Niujorke ji jautėsi lyg filme. Tai gigantiškas ir nepakartojamas miestas,  ypač vakare, kuomet spindi daug šviesų, netrūksta gatvės muzikantų ir žmonių. Anot pašnekovės, šis miestas niekada nemiega.

„Niujorkas išmokė labiau pasikliauti savo širdies balsu. Iki tol pasikliaudavau protu“, – teigė Kristina, kuri aplankė Brodvėjų, Manheteną, plaukė pro Laisvės statulą, pabuvojo italų bei kinų kvartaluose, Metropoliteno, Gamtos istorijos muziejuose ir daugybėje kitų gražių vietų.

Nukeliauti į Niujorką nebuvo paprasta. Šiandien šilutiškė dėkoja už pagalbą Klaipėdos universiteto rektoriui prof. dr. Vaidučiui Laurėnui, Menų fakulteto dekanui prof. Vytautui Tetenskui, Seimo nario Kęsto Komskio paramos ir labdaros fondui, Seimo nariui Artūrui Skardžiui, partijos Tvarka ir teisingumas Šilutės skyriui, Šilutės rajono savivaldybės merei Daivai Žebelienei ir savo šeimos nariams.