Merų dovana Šilutei – pustonį sverianti žuvelė (foto)

zuvisPrieš porą metų vienam iš buvusių rajono vadovų Algirdui Balčyčiui kilo idėja rajono merų vardu padovanoti Šilutei skulptūrą. Šiai idėjai pritarė rajono buvę vadovai – Šarūnas Laužikas, Arvydas Jakas ir dabartinis meras Virgilijus Pozingis.

Visi merai tuomet sutarė pasidalinti išlaidas.

Penktadienio rytą poros metrų aukščio ir pusę tonos sverianti žuvelė buvo atgabenta prie H.Šojaus dvaro ir pastatyta šalia miesto mecenato skulptūros.

Tikroji žuvelės vieta dar nėra parinkta. Buvę rajono merai tikisi, kad tinkamiausią vietą skulptūrai parinks patys miestelėnai. Pasiūlymus jie gali teikti jau dabar Šilutės turizmo informaciniame centre, kuris įsikūręs H.Šojaus dvare.

Metalo plastinės skulptūros autorius – klaipėdietis kalvis – skulptorius Linas Leščiauskas. Jis „Šilutės naujienoms” sakė, kad kiekviena skulptūros detalė yra kaldinta iš juodojo metalo ir į vieną kūrinį suklijuota specialiomis suvirinimo technologijomis.

Idėjo autorius A.Balčytis ir skulptorius L.Leščiauskas mano, kad skulptūra – žuvis, įdėta į karutį ir vežama per tiltelį, – puikiai atspindi Šilutės miesto ir krašto specifiką: tiltelis simbolizuoja vandenis, o žuvis karutyje – turgaus prekybą. Šilutė (Šilokarčema) išgarsėjo ir suklestėjo būtent dėl turgaus, į kurį pamario krašto žvejai atgabendavo upėse ir mariose sugautą laimikį.

Skulptūra rajono merams kainuos 28 tūkst. Lt., kitaip tariant, po 7 tūkst. kiekvienam.

joomplu:4614