Metas ruošti namų darbus: papunkčiui tai, ką privalu pamatyti pamario krašte

KURENAI 2Nusprendus keliauti pajūrio link, neverta skubėti išsitiesti smėlėtame paplūdimyje. Keliaujant į šį Lietuvos kraštą daugelis pravažiuoja išskirtines vietas, kurias jau spėjo įvertinti keliautojai iš viso pasaulio. Tai – pamarys, kuriame įsikūrę gausybė lankytinų vietų, tikriems gamtos mylėtojams. Čia galima patirti aibę nepamirštamų nuotykių ir pajusti harmoniją su aplinka. Apie lankytinas vietas pasakoja keleivių vežėjo „Kautra“ atstovas Mindaugas Sakalauskas, kuris pataria, kaip susikurti įspūdžių kupiną savaitgalį lankant pamario gamtinius takus. „Pirmas kelionės taškas – Klaipėda, kurią iš visos Lietuvos patogiai galima pasiekti autobusais ir toliau kelionę pratęsti dviračiu“, – patarė Mindaugas.Kliošių kraštovaizdžio draustinis, Tyrai Ši teritorija pasižymi savo biologine bei ekosistemų įvairove. Tyruose įsikūrusios įvairių paukščių perimvietės. Kliošių kraštovaizdžio draustinyje paukčių giesmėmis galima mėgautis ištisus metus. Šioje teritorijoje galima keliauti patogia 6 km ilgio trasa. Trasoje praeinama pro pelkes, užliejamas pamario pievas, Karaliaus Vilhelmo kanalą, Sengirę, kurioje gausu laukinių gyvūnų. Prieinamas tiltelis, kuriuo saugiai galima pasiekti pelkės vidurį bei išvysti šioms vietoms būdingą ekosistemą. Toliau keliaujant taku patenkama ant pylimo, kurio abejose pusėse telkšo užliejamos pamario pievos. Čia įsikūrusi dar viena paukščių perimvietė. Tako pabaigoje įrengtas apžvalgos bokštelis, į kurį užlipus galima apžvelgti visas apylinkes.

Pamaryje įsikūrę gausybė lankytinų vietų tikriems gamtos mylėtojams. Čia galima patirti aibę nepamirštamų nuotykių ir pajusti harmoniją su aplinka.

Mingės kaimas

Šilutės krašte – Lietuvos Venecija vadinamame Minijos kaime pagrindinę gatvę atstoja upė. Čia, norint aplankyti kaimynus, gali tekti valtimi keltis per upę. Tiltas, šiame vandens kelių nuklotame krašte, neegzistuoja. Minijos kaimas išskirtinis ne tik dėl savo unikalaus susisiekimo, bet ir dėl vokiečių architektūros bei nuostabios gamtos. Čia galima susipažinti su Mažajai Lietuvai būdingais mūriniais ir mediniais pastatais, prie kurių įrengtos prieplaukos valtims.

Skaitykite daugiau: Lrytas.lt straipsnyje „Metas ruošti namų darbus: papunkčiui tai, ką privalu pamatyti pamario krašte“.