„Metų ūkio“ konkurso šiemet nebebus

Daug metų iš eilės rengto „Metų ūkio“ konkurso Šilutės rajone šiemet nebebus. Konkurso organizatoriai taip nutarė todėl, kad rajone nebelieka jame dalyvauti norinčių ūkininkų.

Vasarą Prienų rajone vykusiame konkurso nugalėtojų apdovanojime dalyvavo V. ir V. Kuzmos bei L. ir M. Balčiauskai, juos lydėjo Šilutės krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas K. Andrijauskas ir Kaimo reikalų skyriaus vedėjas P. Budvytis.

Pernai respublikinis konkursas „Metų ūkis“ buvo organizuotas jau net 27-ąjį kartą. Tai buvo bene ilgiausias tradicijas turintis žemdirbiškas konkursas, kuris kasmet tradiciškai vykdavo ne metų gale, o vasarą arba rudeniop.

Šilutės rajone konkurso komisija seniūnijų pasiūlytus ūkius tradiciškai apvažiuodavo artėjant Rudens šventei, dar vadinamai ir Mykolinėmis, ir Dagotuvėmis, o pastaruoju metu – jau Kopūstienės virimo čempionatu. O nugalėtojai buvo pagerbiami ir apdovanojami šios Žemaičių Naumiestyje vykstančios šventės metu.

Dėl užklupusios pandemijos pagrindiniai konkurso organizatoriai – Lietuvos ūkininkų sąjunga (LŪS), vienijanti 41 rajoninį skyrių, pernai leido pačioms savivaldybėms nuspręsti, ar konkursą rengti pandemijos sąlygomis. Taip 27-ąjį kartą organizuotas konkursas įvyko tik 25 savivaldybėse. Iš viso konkurse dalyvavo 213 ūkių, iš jų išrinkti 78 nugalėtojai. Trijose savivaldybėse, tarp jų – ir Šilutės trečioji vieta buvo skirta ne vienam ūkiui.

Šilutės savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėjas Povilas Budvytis „Šilutės naujienoms“ sakė, jog šiemet, pasitarus su seniūnijų atstovais nutarta „Metų ūkio“ konkurso nebeorganizuoti. Tai todėl, kad, pasak seniūnų, kasmet vis mažiau atrandama konkurse dalyvauti ir komisijas priiminėti norinčių ūkininkų. Tad ir rugsėjo 25 dieną Žemaičių Naumiestyje ant Žaliojo kalno vyksiančios Ūkininkų šventės metu nebebus apdovanojami šio konkurso nugalėtojai.

Užtat šventėje bus kitokių atrakcijų ir naujovių. Viena jų – visų penkių kiemelių komandos „patį pačiausią“ ūkininką rinks iš savo tarpo.

P. Budvytis viliasi, kad galbūt tai bus tik trumpa pertrauka, ir kitais metais „Metų ūkio“ konkursą vėl pavyks surengti.