Metų visuomenės sveikatos specialistė L. Kuliešienė įvertinta už darbą pandemijos metu

Metų visuomenės sveikatos specialisto apdovanojimai – tai kasmetinė padėka geriausiems šios srities specialistams už reikšmingus jų darbo rezultatus. Vasario 10 dieną Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija (SVSBA) ir vėl išdalijo „Metų specialisto“ apdovanojimus. Šiemet juos skiriant ypač atsižvelgta į specialistų darbą pandemijos kontekste.

„Metų specialisto“ apdovanojimas šiemet įteiktas Šilutės visuomenės sveikatos biuro specialistei Laurai Kuliešienei.

Tradicija pradėta 2016-aisiais

Šilutės visuomenės sveikatos biuro direktorė Kristina Surplė pasakoja, kad tokią visuomenės sveikatos specialistų pagerbimo tradiciją SVSBA puoselėja nuo 2016 metų.

Šiemet iškilmingi apdovanojimai surengti Raudondvario dvare, pagerbiant visuomenės sveikatos specialistus, savo darbais reikšmingai prisidėjusius prie visuomenės sveikatos stiprinimo praėjusiais metais.

„Net ir praėjusiais metais, kuomet dėl pandemijos negalėjome susitikti gyvai, tai buvo padaryta kiekvienoje savivaldybėje, padedant merams ar administracijos direktoriams, nuotoliniu būdu. Kiekvienų naujų metų pažymėjimas šia švente mums suteikia puikią galimybę stabtelėti ir dar kartą pamąstyti apie nuveiktus darbus, iniciatyvas ir nugalėtus sunkumus, pasidžiaugti aktyviais, savo profesijai atsidavusiais žmonėmis, kurių dėka buvo pasiekti atitinkami rezultatai. Žinoma, rinkdami „Metų specialistą“ pagalvojame ne tik apie pasiektus rezultatus, bet ir apie visuomenės sveikatos specialisto profesijos prasmę apskritai, o ypač dabar – pandemijos laikotarpiu. Pastaruosius metus mes jautėme, kad esame ypač reikalingi, o tuo pačiu ir profesionalūs bei atsakingi. Taip dar labiau save įprasminome, įgijome pasitikėjimą vietos bendruomenėse ir tarp skirtingų sektorių“, – dalijosi mintimis SVSBA pirmininkė ir Klaipėdos miesto VSB vadovė, dr. Jūratė Grubliauskienė.

Įvertinimas buvo netikėtas

Šilutės rajono Visuomenės sveikatos biuras (VSB) „Metų specialisto“ apdovanojimą už rajono gyventojų skatinimą vakcinacijai, puikų savanorių koordinavimą, atsakingumą, darbštumą darbe, skyrė visuomenės sveikatos specialistei L. Kuliešienei.

Laura pasakoja, jog Šilutės VSB dirba dar vos porą metų, todėl toks įvertinimas jai buvo tikras netikėtumas. „Džiaugiuosi tapusi šio kolektyvo dalimi, kuris yra kompetentingas, ieškantis naujovių ir siekiantis, kad kuo daugiau Šilutės rajono bei Pagėgių krašto žmonių turėtų žinių apie psichikos ir fizinę sveikatą“, – sako ji.

Laurai tenka koordinuoti mokyklų sveikatos specialisčių darbą. Taip pat rengti informacinę ir metodinę medžiagą sveikatos stiprinimo klausimais, skleisti bendruomenėje sveikatos žinias. „Stengiuosi padėti tiek, kiek galiu, nes įsisiautėjus pandemijai mokyklų specialistėms darbo tikrai padaugėjo „Metų specialisto 2021“ apdovanojimas man didelis įvertinimas, motyvacija stengtis ir toliau tobulėti. Pandeminiai metai tiek man, tiek visiems visuomenės sveikatos specialistams buvo sunkūs, ir darbų, ir naujų iššūkių buvo daugiau“, – sako Laura.

L. Kuliešienei pernai teko daug dirbti ir organizuojant gyventojų vakcinavimą, ypač, kuomet savo darbuotojų skiepijimą pradėjo atskiros Šilutės įmonės. Pasak specialistės, jai teko bendrauti ne tik su vakcinavimo šalininkais, bet ir su priešininkais. Bet labai įrodinėti skiepų naudą ji nesistengia, tiesiog bando žmogui suteikti medicininės informacijos, atsakyti į jo klausimus, o spręsti palieka pačiam.