Mielieji Kintų muzikos festivalio klausytojai

kmfVisada apima malonus jaudulys laukiant festivalio atidarymo dienos, nes sunku patikėti, kad prieš 7 metus niekas net nesvajojo, jog nuo draugiško NIKO ansamblio ir jo vadovo Gedimino Gelgoto atvykimo į Kintus prasidės Kintų muzikos festivalis.

Šešeri festivalio metai atnešė daug žinių, dalyvavimo tarptautiniuose forumuose (Nordic Baltic festivalių platformoje, Lietuvos festivalių aljanse). Tapome Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos nariais, o tarptautinėje erdvėje – EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) nariais bei tarptautinės menininkų rezidencijų asociacijos ResArtis nariais.

Festivalį organizuojanti VšĮ „Kintai Arts“ išaugo, įgavo Šilutės savivaldybės pasitikėjimą ne tik dėl strateginio renginio – Kintų muzikos festivalio organizavimo, bet ir dėl menininkų rezidencijų veiklos bei poveikio regionui kultūrine prasme. Tapus senovinio mokyklos pastato Kintuose šeimininkais, yra aktualu dar labiau diversifikuoti veiklas, kad jos papildytų viena kitą. Taip išryškėjo trys pagrindinės kryptys: festivalis, menininkų rezidencija ir kultūrinio paveldo projektai, kurie papildo vienas kitą.

Metams bėgant atsirado glaudesnis ryšys su nuolatiniais festivalio rėmėjais. Ypač norėiu paminėti SBA koncerną bei jo fabrikus „Germanika“, „Kauno baldai“ ir „Šilutės baldai“, kurie Kintų meno rezidencijai padovanojo visus baldus, koncerno personalo vadovei Virginijai Dunauskienei, kuri rūpinosi, kad rezidencijos įsikūrimas pavyktų. Nuolatinio bendradarbiavimo su įmonėmis pavyzdys – bendravimas su „Germanika“, kuri ne tik remia festivalį, bet dalyvauja ir kituose abipusiuose projektuose. Dėkojame ir UAB „Silberauto“ už rėmimą vežant festivalio atlikėjus bei suteikiant kitą paramą kultūros vystymui Vakarų Lietuvoje.

Glaudus bendravimas užsimezgė šiemet su Šilutės ligoninės vaikų ligų skyriumi bei labdaros ir paramos fondu „Mažoji širdelė“, vienijančiu įgimtomis širdies ligomis sergančius vaikus, bei vaikų kardiologais iš Vilniaus ir Klaipėdos, kurie pirmieji diagnozuoja šias ligas. Kintų muzikos festivalis visada skirdavo vieną koncertą vaikams, tačiau dabar atkreips dėmesį ne tik į sveikus, bet ir į sergančius rajono vaikus – dovanos jiems profesionalų muzikinį kūrinį kartu su Klaipėdos valstybiniu muzikiniu teatru ir gydytojais iš Vilniaus Santarų klinikos.

Įvertinę pernykščio Kintų muzikos festivalio klausytojų anketų rezultatus pamatėme, kad regione žmonės nori įvairesnės muzikos – pradedant senąja baroko muzika, baigiant džiazu. Todėl suformavome festivalio meno tarybą, į kurią įeina ir Kintų meno rezidencijos kuratoriai, kad diskutuojant ir bendradarbiaujant tarpusavyje plėstųsi ir Kintuose vykdomos veiklos.

Šiemetinio Kintų muzikos festivalio programoje išlieka tradicija išsamiau pristatyti vieną kompozitorių, kuriuo šiemet tapo Kintų meno rezidencijos vadovas, kompozitorius Vykintas Baltakas, jau antrus metus į Kintus atvežantis užsienio muzikantus ir kompozitorius bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentus. Šiemet jo muziką atliks profesionalus ansamblis „Trio Kaskados“, jau koncertavęs Kintuose 2013 m., bei jauna pianistė Marta Finkelštein. Džiaugiamės sulaukę bendradarbiavimo su tokias Lietuvos festivaliais kaip Pažaislio muzikos festivalis, kuris pasiūlė puikius atlikėjus iš Austrijos „Trio Alba“. Menininkų rezidencijos dėmesį migracijai ir „Migruojančių paukščių“ temą papildys iš Vokietijos į gimtinę sugrįžtančio maestro Martyno Švėgždos von Bekkerio soliniai koncertai, pokalbių vakaras Šilutėje ir koncertas su  Klaipėdos kameriniu orkestru Kintų didžiojoje bažnyčioje.

Taip pat koncertuos iš Austrijos į Lietuvą sugrįžęs žinomas jaunosios kartos violončelininkas Gleb Pyšniak su savo grupe, ypatingą dovaną savo gimtajam miestui Lietuvos šimtmečio proga dovanos Šilutėje užaugęs birbynininkas Vytautas Kiminius su styginių kvartetu „Archi Quartet“. Kintų muzikos festivalyje taip pat svečiuosis „Basso Trio“ – žinoma solistė prof. Asta Krisčiūnaitė (sopranas) su pianiste Audrone Kisieliūte ir kontrabosininku Donatu Bagursku, ir vienas produktyviausių Lietuvos pianistų Daumantas Kirilauskas. Senosios muzikos mylėtojus pradžiugins pernai girdėto ansamblio „Canto fiorito“ narių duetas „Concerto fiorito“, o festivalio pradžioje Lietuvos valstybės šimtmečiui skiriame ypatingą dovaną – jungtinio choro, vadovaujamo chorvedžio Alfonso Vildžiūno, atliekamą Dainų šventės repertuarą, kuris bus ką tik nuskambėjęs Vilniuje. Tuo prisijungsime prie atkuriamo Šimtmečio Kuršių marių maratono bei Kintų marių šventės renginių ir švęsime kartu regiono gyventojų bei tarptautine plaukimo entuziastų bendruomene.

Kviečiame dalyvauti visuose Kintų muzikos festivalio renginiuose!

Nuoširdžiai Jūsų, Audra Kiminiūtė-JUODEŠKIENĖ, VšĮ „Kintai Arts“ steigėja ir direktorė, Kintų muzikos festvalio įkūrėja