Gruodžio pirmąją Savivaldybė europiniams paramos fondams teiks paraišką projektui „Šilutės miesto dviračių – pėsčiųjų takų rekonstrukcija” įgyvendinti. Šio projekto metu bus rekonstruoti jau esami dviračių – pėsčiųjų takai Šilokarčemos ir Verdainės teritorijose.
„Dviračių – pėsčiųjų takų rekonstrukcijos ir sutvarkymo projektas yra viena iš grandžių, nuosekliai ir kryptingai formuojant patrauklią turizmo infrastruktūrą Šilutės mieste ir rajone, įsijungiant į viso regiono turizmo infrastruktūrą”, – sakė projekto vadovė, Savivaldybės planavimo ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Kmitienė.
Bendras rekonstruoti numatytų dviračių – pėsčiųjų takų ilgis – 800 m.
Šiuo metu atliekami projektavimo darbai, tad projekto vertė bus aiški po viešųjų pirkimų procedūrų. Kada prasidės rekonstravimo darbai, kol kas taip pat nežinia. Ši informacija turėtų paaiškėti po paraiškos įvertinimo.
Bendra projekto koncepcija – Šilutės mieste, pradedant nuo H.Šojaus dvaro parko ir baigiant Šilutės uostu (Šilokarčemos dalis) bei nuo Geležinkelio tilto iki Verdainės tilto (Verdainės dalis), sukurti į Šilutės transporto sistemą integruotą dviračių takų tinklą, kad miesto gyventojai ir turistai pagal savo individualius pomėgius galėtų pasirinkti tinkamiausią vietą aktyviam laisvalaikio praleidimui ir poilsiui.
Rekonstruotas dviračių – pėsčiųjų takas Šilokarčemos dalyje susijungs su nauju pėsčiųjų ir dviračiu taku ant pylimo palei Šyšos upę.
Manoma, kad įgyvendintas projektas pagerins Šilutės miesto ir rajono gyventojų poilsiavimo sąlygas, sudarys prielaidas jų socialinės ekonominės gerovės kilimui, kai į šią teritoriją bus pritrauktos investicijos.
Be to, šiuo metu Šilutės rajono savivaldybės administracijos Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas Romualdas Ambrulaitis rengia projektą „Šilutės miesto istorinio parko sutvarkymas ir pritaikymas turizmo bei kultūros reikmėms” pagal 2007 m. parengtą galimybių studiją bei patvirtintą detalųjį planą Šilutės miesto istoriniam parkui atkurti.
Numatyta įrengti kultūros ir sporto renginiams skirtus objektus (futbolo aikštę su dirbtine danga, multifunkcinę aikštę ir pan.). Teritorijoje nuo H.Šojaus dvaro iki Žalgirio gatvės būtų pasyvaus poilsio zona, o už jos iki pat geležinkelio – aktyvaus poilsio zona.
Įgyvendinus projektą bus kokybiškai suformuotas ir įrengtas parko takų tinklas, atnaujintos parką juosiančios ir potvynius reguliuojančias atraminės sienutės, suremontuoti parke esantys tiltai ir įrengti reikalingi nauji. Numatyta išvalyti ir sutvarkyti parką – mišką, esantį prie stadiono, pakeisti ir pastatyti naujus suoliukus, šiukšliadėžes, įrengti vaikų žaidimo aikšteles, stovyklavietę, maudyklas, sveikatingumo trasą, viešuosius tualetus, informacinius stendus ir pan.
„Pagerintos aktyvaus poilsio infrastruktūros sukūrimas ateityje lems sportuojančių gyventojų skaičiaus padidėjimą”, – neabejoja Savivaldybės specialistai, rengiantys projektus.
Jie kalba ir apie tai, kad pagerėjus kultūrinio ir visuomeninio turizmo mieste sąlygoms, galimybėms, įvairovei bei kokybei, vienadieniams lankytojams padidės miesto ir rajono turistinis patrauklumas bei gausės pačių turistų srautai.
Rašyti atsakymą