Miesto gimtadienį ir vėl švęsime su trenksmu

svente miestoPristatydama šiųmetę Šilutės miesto gimtadienio šventę, savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė neslėpė, kad tikėtasi kiek kuklesnės šventės nei pernai. Tačiau rengiant programą paaiškėjo, kad kukliau išsisukti nepavyks, nes šventė taps tarptautiniu renginiu.

Miesto gimtadieniui rengėjai sako išleisiantys iki 80 tūkst. litų. Planuojami renginiai turėtų sudominti net ir pačius išrankiausius, nes rinktis tikrai bus iš ko.

Didelis dėmesys – jaunimui

Vieni pirmųjų prisidėti prie šventinės programos kūrimo norą pareiškė vokalinis ansamblis „Vaivora“ ir jo vadovė Gražina Liaudanskienė. Šventės išvakarėse, gegužės 25 d., jie kviečia į sakralinės muzikos koncertą katalikų bažnyčioje.

Kultūros darbuotojus nustebino ir gausus būrys šventėje norinčių dalyvauti amatininkų. Pasak V.Griškevičienės, telefonai netyla iki šiol. Liaudies meno meistrams senojo turgaus aikštėje ir dalyje Lietuvininkų gatvės buvo numatytos maždaug 70 vietų, tačiau jau dabar aišku, kad jų gali ir neužtekti.

„Kolegės bandė sakyti, kad šiųmetė šventė ne jubiliejinė, gali būti mažiau žiūrovų, tačiau menininkų tai nestabdo. Turbūt didelę įtaką padarė valdžios sprendimas tautodailininkus atleisti nuo mokesčių“, – svarstė V.Griškevičienė.

Atskirą erdvę parkelyje prie Šilutės kultūros ir pramogų centro turės rajono jaunimas, besibursiantis į „Jaunimo parką“. Čia lauks visą dieną truksiančios kūrybinės pramogos, linksmos varžytuvės, vietinio jaunimo ir „G&G Sindikato“ grupių koncertas bei diskoteka. Pirmą kartą parkelyje esantis tiltas pasitarnaus kaip scena.

„Norime, kad jaunuoliai ne tik pasivaržytų vieni su kitais, bet ir pabendrautų, susipažintų“, – pasakojo mero pavaduotoja Stasė Skutulienė. Jai pritarė ir Kultūros skyriaus vedėja. Pasak jos, rajono jaunimo sąskrydis bus puiki proga pamatyti, kuo ypatingas jaunimas kiekvienoje seniūnijoje.

Kaip visada, renginių gausa stebins F.Bajoraičio viešoji biblioteka, pasistengusi, kad šiemet dėmesio sulauktų kuriantys jauni žmonės. Į šventę atvyks ir tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2012“ dalyviai. Kol kas žinoma tiek, kad Šilutėje tikrai svečiuosis rašytojas Sigitas Parulskis.

Rankomis susikibs trys tautos

Svarbiausias miesto gimtadienio akcentas bus tris Baltijos šalis bendrystės saitais sujungsiantis tarptautinis festivalis „Ko svarstyklėm nepasversi“. V.Griškevičienė pasakojo, kad kultūrines programas į Šilutę atvežantys kolektyvai iš Lenkijos bei Švedijos mieste pasirodys jau gegužės 24 d. Visą penktadienį svečiai pažindinsis su miestu, galės susitikti su vietinių kolektyvų nariais.

„Projekto idėja ir tikslas yra ne tik pristatyti savo tautos išskirtines tradicijas, kultūrines idėjas ar susipažinti su svetimomis. Norime, kad susipažintų ir patys žmonės – kolektyvai, menininkai, kūrėjai, ir ateityje užsimegztų tvirta draugystė ir partnerystė“, – sakė ji.

Nors buvo tikėtasi, kad partneriai iš Švedijos Foteviken muziejaus pristatys programą, susijusią su vikingų laikais, švedai šilutiškiams ir miesto svečiams siunčia 18 amžiaus muzikos kūrinius atliekantį kolektyvą. Jis pristatys  muziką, kuri skambėjusi tiek pilių soduose, tiek piknikų metu.

Lenkų delegacija iš Gdansko Pruščo miesto gminos pristatys viduramžių dvasia alsuojančią programą, kuri puikiai dera ir mūsų dienomis.

Šilutiškių frontą laikys rajono folkloro ir liaudies muzikos kolektyvai. Didelis dėmesys bus skiriamas kulinariniam paveldui ir tradiciniams amatams. Šventės dalyviai edukacijų kieme „Paribio turgus“ (senojo turgaus aikštėje) galės ne tik tradiciniais lietuvininkų ir žemaičių valgiais pasivaišinti, receptais pasidalinti, bet ir senųjų amatų pasimokyti. Kas netingės, galės pabandyti pasigaminti vėtrungę, papuošalų iš šiaudų, pavelti vilną ir ant beržo tošies parašyti laišką.

Renginį ves lietuvininkų šnektą gerai įvaldžiusios Vaida Galinskienė ir Indrė Skablauskaitė, tad verta iš anksto pasiruošti ne tik akis, bet ir ausis išplėsti.