Miesto šventę minėsime kitaip, šiemet – „Šilutės diena“

Šiemet Šilutės šventės, kaip ir pernai neturėsime, tačiau vis tiek paminėsime miesto gimtadienį. Keletą miesto šventės tradicijų pavyks įgyvendinti ir šiemet - šilutiškius nustebins naujiena - „Šilutės dienos“ programa.

Renginius Šilutės kultūrinio gyvenimo organizatoriai sugeba suorganizuoti ir šiuo koronaviruso laiku. Šeštadienį gausūs būriai šilutiškių susirinko į Šeimų skvere vykusį renginį Tarptautinės šeimos dienos proga.

Nors ir karantinas, renginių turime

Šilutę, kaip ir visą pasaulį sukaustė pandemija. Bet visi mokomės gyventi naujomis saugiomis sąlygomis. Šilutės kultūros ir pramogų centro (KPC) atstovai, neturėdami šiuo metu net savo erdvės, bando džiuginti šilutiškius įdomiais renginiais laikydamiesi karantino nurodymų.

Gegužės 7 d. vakarą Kultūros ir pramogų centras kvietė šilutiškius saugiai ir linksmai praleisti laiką sėdint automobilyje it kino teatre ir žiūrint „Fatališką moterį“. H. Šojaus dvaro kiemą tądien užpildė 40 automobilių. Nors renginys tikrai pavyko ir daugiau automobilių nebetilpo, pasak Šilutės KPC vadovės Jūratės Pancerovos, deja, toks renginys šiais metais paskutinis. Su kiekviena diena saulė leidžiasi vis vėliau, o lauko kino teatrui reikia tamsos.

Bet net ir čia kultūros atstovai nenuleidžia rankų ir gegužės 15 d. Šeimų skvere sukvietė šilutiškius kartu paminėti Tarptautinę šeimos dieną. Renginio metu buvo rodomas spektaklis, fiksuojamos pamariškių šypsenos momentinėse nuotraukose, džiugino rajono meno kolektyvų pasirodymai, veikė animacinių filmų erdvė. Renginio metu žmonės buvo registruojami.

Miesto šventę turėsime

Gegužės 29 d. nors ir neturėsime tokios Miesto šventės, kaip turėjome prieš kelerius metus, vis tiek šią progą paminėsime, nes Šilutės kultūrinio gyvenimo atstovai organizuoja „Šilutės dieną“.

J. Pancerova pasakojo, kad tos dienos renginiai prasidės nuo ankstaus ryto. Atvykstančius į miestą pasitiks Šilutės KPC darbuotojai kartu su policijos pareigūnais. Bus stabdomi automobiliai ir kartu su gera nuotaika įteikiami šventiniai laikraščiai.

„Tokia akcija jau vyko, kai Šilutės miestui suėjo 505 metai. Tuomet prie laikraščio dar buvo dalijama kava, tačiau šiemet dėl koronaviruso to padaryti negalėsime“, – pasakojo KPC direktorė. Taip bus primenama šilutiškiams apie miesto gimtadienį.

Gyventojai bus kviečiami išankstinei registracijai į „Šilutės dienos“ programos renginius. Registracija bus skelbiama Šilutės KPC svetainėje ir kituose socialiniuose tinkluose.

Kartu su muziejininkais Šilutės KPC darbuotojai suplanavo ekskursiją dviračiais aplink Šilutę.

Užsiregistravę dalyviai kartu su gidu susipažins su miesto istorija, aplankys istorines gyvenvietes. Planuojama daryti dvi grupes po 10 dalyvių, bet jeigu bus susidomėjimas, gal grupių bus ir daugiau. Apie maršruto taškus bus paskelbta viešai, tad šilutiškiai galės tyrinėti ir savarankiškai.

Kasmet per miesto šventę vykdavo kraštiečių suėjimas, tradiciją ir šiemet pavyks išsaugoti. F. Bajoraičio viešoji biblioteka planuoja kraštiečių parodos pristatymą, čia pat 15 valandą vyks ir poezijos vakaras. Vidurdienį H. Šojaus dvaro kieme bus eksponuojama lauko paroda, kurios metu koncertuos ansamblis „Ramytė“.

Pramogų bus ir vaikams. Vydūno gimnazijos sporto salėje bus parodytas spektaklis „Beždžionių karalius“. „Šilutės diena“ pasibaigs tradiciniu koncertu evangelikų – liuteronų bažnyčioje. Įprastai sekmadienio rytą Šilutės gimtadienio proga šioje bažnyčioje vykdavo pamaldos. O šįkart sekmadienio pamaldoms už miestą ir miestiečius bus pakviestos visos krašto religinės bendruomenės.

„Į šią akciją atsiliepė visos 6 Šilutėje esančios bažnyčios“, – džiaugėsi J. Pancerova.

„Šilutės diena“ jau pradėta organizuoti, tačiau augantys susirgimų skaičiai numatytą programą gali pakoreguoti.

Korespondentė, interneto svetainės administratorė.