„Miestų turnyre“ Lenkijoje – šilutiškių triumfas

silutiskis lenkijoje pjauna rasta 1Iš Lenkijoje Gdansko Pruščo mieste vykusio tarptautinio trijų valstybių – Lietuvos, Lenkijos ir Švedijos – miestų turnyro šilutiškiai grįžo garbingai – šiek tiek apibrozdinti, tačiau rankose laikydami pagrindinį, iš stiklo ir gintaro specialiai šioms varžyboms sukurtą prizą.

Nors oras Lenkijoje nelepino, tai nesutrukdė kraštui atstovaujančiai šilutiškių komandai puikiai pasirodyti visose sportinėse rungtyse.

Ne mažiau nei saldus pergalės skonis, kraštiečius pradžiugino besipinantys nuoširdūs bičiulystės saitai. Bendrystei dar tik įsibėgėjus, visų trijų valstybių projekto dalyviai sako, kad kitąmet vieni pas kitus važiuos ne kaip projekto partneriai, o kaip giminės.

Sėkmė šypsojosi šilutiškiams

Į „Miestų turnyrą“ – dar vieną Tarptautinio kultūrinio projekto „Kultūros paveldo išsaugojimas Pietų Baltijos regione – CRAFTLAND“ numatytą renginį, šilutiškių komanda išvyko praėjus vos kelioms dienoms po Šilutėje prasiautusios miesto šventės, kurioje irgi priėmė partnerių kolektyvus – folkoro ansamblius.

Lenkijoje organizuotame turnyre šilutiškiai susitiko su projekto partneriais – Švedijos Foteviken ir Lenkijos Gdansko Pruščo miesto komandų nariais, pasiryžusiais įrodyti savo sportinį pranašumą netradicinėse rungtyse. Sėkmė šypsojosi šilutiškiams.silutiskis lenkijoje rasta nesa

„Labai norėjome nugalėti. Švedai, kaip vikingų palikuoniai, irgi neslėpė, ko atvykę, tačiau laimė ir viltis buvo mūsų pusėje. Mes, kaip projekto organizatoriai, esame dėkingi atsakingai jai patikėtas užduotis atlikusiai komandai“, – sakė tarptautinio projekto Šilutėje vadovė, Savivaldybės Planavimo ir plėtros skyriaus vyr. specialistė Rasa Kmitienė.

Išvykai šilutiškiai ruošėsi atsakingai. Dar gegužės 17 d. buvo suorganizuotas sportininkų atrankos turnyras. Geriausiai pasirodė ir į komandą pateko daugkartinė pasaulio ir Europos rankų lenkimo čempionė traksėdiškė Eglė Vaitkutė, Traksėdžių pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytoja Snieguolė Svipaitė, verslininkas Viktoras Latvelis, treneris Kęstutis Vaičiūnas.

Komandos kapitonu išrinktas VšĮ „Šilutės sportas“ vadovas Dainius Gricevičius.

Lankas rankose nenuvylė

Visos komandos, turnyre gindamos savo miestų garbę, rungėsi šešiose nuotaikingose rungtyse. Reikėjo minti sportinį dviratį, rinkti gintarą, šaudyti iš lanko, pjauti rąstą, jį mesti ir traukti virvę.

„Ko gero, pati sunkiausia buvo rąsto metimo rungtis. Reikia padėkoti Viktorui, kuris visus tris metimus rąstą nusviedė toliausiai iš visų dalyvių. Pati linksmiausia ir įdomiausia rungtis buvo virvės traukimas. Šioje rungtyje savo sugebėjimus turėjo parodyti visi komandos nariai“, – pasakojo sportininkus itin palaikiusi R.Kmitienė.

Pasak jos, ryžtingai nusiteikusiems šilutiškiams netrukdė net retkarčiais itin smarkiai pliaupęs lietus. „Matyt, jau esame pripratę prie tokių orų, visgi Pamaryje gyvenam“, – juokėsi projekto vadovė.
silutiskis lenkijoje pergale
Silpniausiai komanda jautėsi šaudymo iš senovinio lanko rungtyje. Atsakomybę, kaip ir dera, prisiėmė komandos kapitonas D.Gricevičius. Pirmoji strėlė nuskriejo taikliai – beveik į patį taikinio, esančio už 15 metrų, centrą. Kiti keturi šūviai nenusisekė, tačiau paskutinieji du iš septynių komandos rezultatą gerokai pagerino.

Iš šešių rungčių šilutiškiai pirmavo net dviejose – virvės traukimo ir rąsto metimo, kitose keturiose liko antri, tačiau bendrai iš visų rungčių surinko 8 taškus ir buvo paskelbti turnyro nugalėtojais.

Gyrė miestą ir gamtos grožį

„Miestų turnyras“ vyko Gdansko Pruščo miesto viduryje įrengtoje Romos laikų faktorijoje. Sportinėms rungtims skirtą dieną miestelėnai šventė savo miesto gimtadienį. Deja, daug žiūrovų nebuvo – daugelį atbaidė lietus.

Treniruotes dieną prieš varžybas šilutiškiai surengė ir Lenkijoje. Tačiau kraštiečiai svečiuose ne tik sportavo: dieną prieš varžybas sportininkų komanda išvyko į ekskursiją po Gdansko miestą, o projekto darbo grupės nariai dalyvavo darbo grupės pasitarime, kuriame buvo aptariamas Šilutėje jau įvykęs Tarptautinis folkloro festivalis. Projekto partneriai negailėjo šilutiškiams pagyrimų, festivalį įvertino labai gerai.

Šilutėje viešėję Lenkijos ir Švedijos atstovai gyrė gražią Pamario gamtą ir sakė, kad ji – didžiausias krašto turtas.

Kol sportininkai mėgavosi apžvalginėmis ekskursijomis, į Lenkiją juos atlydėjusi oficiali Šilutės rajono savivaldybės delegacija dalyvavo iškilmingame Tarybos posėdyje, skirtame paminėti Gdansko Pruščo savivaldybės 23-iąsias metines. Sveikinimo kalbą pasakė mūsų rajono mero pavaduotojas Vaidas Pavilonis. Posėdyje taip pat dalyvavo savivaldybės administracijos direktorė Ida Vasiljevienė, rajono Tarybos nariai Vytautas Laurinaitis ir Juozas Sauspreškis bei Planavimo ir plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas Romualdas Ambrulaitis.silutiskis lenkijoje lietus

Planuoja naujus renginius

Nors pagal projekto sumanymą „Miestų turnyras“ Šilutėje vyks tik 2014 metais, Šilutės muziejaus ir Kultūros ir pramogų centro darbuotojai jau galvoja, kokiomis kraštui būdingomis rungtimis galėtų nustebinti. Svarstoma apie lyno traukimą, meškeriojimą, karpio gaudymą statinėje, žvejybos įrankio – bučiaus pynimą, puodynės lipdymą iš molio ir drožinėjimą.

Projekto veiklos šiemet dar nesibaigė: į improvizuotą viduramžių turgų Švedijos Fotevikeno mieste rugsėjo mėnesį vyks mūsų amatininkai. Pasak R.Kmitienės, turgaus idėja – pristatyti kuo archajiškesnius amatus, nes Fotevikeno mieste veikia amatininkų gildijos, Šv. Marko brolija.

„Turguje dalyvauti kviečiami 5 kūrėjai iš Šilutės rajono, kurie dirba senųjų amatų metodais, technikomis. Galima užsiimti senovine drožyba, tekstile, odos dirbiniais, keramika. Svarbiausia – parodyti kiekvienos amatų šakos išskirtinumą“, – sakė R.Kmitienė.

spaudos remimo fondas Projektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.