Minėdami jubiliejų vydūniečiai „teleportavosi“ į ’93-čiuosius – ir tai tik šventės pradžia

Ypatingi jubiliejiniai metai – 30-metis – atvėrė duris renginių ciklui ir sukūrė bendrą nuotaiką Šilutės Vydūno gimnazijos bendruomenei. Ir ne rugsėjo 1 d., o 11-oji dar ir šiandien šioje švietimo įstaigoje dirbančiai nemažai daliai gimnazijos pedagogų primena, koks buvo jų startas prieš tris dešimtmečius ir kokį kelią reikėjo nueiti. Šiandien Šilutės Vydūno gimnazija jau įrašyta tarp geriausiųjų šalyje, o mokinių ir mokytojų pasiekimai tik parodo, kad čia subrandinamos vertybės, teikiamos galimybės yra paremtos draugiškais, pilietiškais santykiais, aktyviu dalyvavimu ne tik švietimo įstaigos, bet ir rajono gyvenime.

Atgal į praeitį

Praėjusį pirmadienį Vydūno gimnazijos bendruomenė, esami ir buvusieji jos nariai, rinkosi į šventinę asamblėją. Tai buvo tik vienas iš pirmųjų renginių, minint tokį gražų jubiliejų. Pagrindinis jubiliejinių metų minėjimas visų dar laukia šių metų gruodį.

Šmaikštieji abiturientai Matas ir Lukas pakvietė visus į nuotaikingą radijo laidą „Vydūno FM“, kuria susirinkusieji keliavo į 1993-iuosius. Pirmasis pašnekovas, atvykęs į radijo laidą – tai, žinoma, ir pirmasis brandžios Vydūno gimnazijos direktorius, visų misijų, vizijų, inovacijų gimnazijoje lyderis Jonas Jatautas. Simboliška, bet radijo laidos vedėjai, kurie prisistatė atkeliavusiais iš ateities, nes jų 1993-iaisiais dar tikrai nebuvo, pakvietė J. Jatautą pravesti asamblėją jau šiek tiek kitokiai laikmečio ir įpročių auditorijai. Smalsu buvo, ar tie metodai ir pokalbiai, kurie buvo aname laikmety, prieš tris dešimtis metų, veiksmingi ir įdomūs šių laikų kartai?

Priimdamas iššūkį pirmasis gimnazijos lyderis pakvietė auditoriją padiskutuoti apie „3A“ – tai koduotos vertybės: ATSAKINGAI, AKTYVIAI ir ATVIRAI. Bendra diskusija tik patvirtino, jog „3A“  nepaseno ir lygiai tiek pat svarbios šiais laikais.

J. Jatautas asamblėjos metu prisiminė ir tai, jog gimnazijos gyvavimo pradžia buvo pažymėta arba „pakrikštyta“ gaisru. O tai atsitiko 1993 m. rugpjūtį, kai buvo daromas remontas. Tąkart, atliekant suvirimo darbus, žiežirbos nuskriejo virš stogo ir pasiekė senas dulkes, kurios ir sukėlė nelemtą gaisrą. Vydūno gimnazija šį iššūkį atlaikė, o mokslo metus tada dėl gaisro pradėjo tik rugsėjo 11 d.

Antroji radijo laidos viešnia buvo dabartinė gimnazijos direktorė Marina Stirbienė. Ji prisipažino,  kad jubiliejinius metus mininčiam pastatui yra ištikimesnė daugiau nei skelbia jubiliejinė data. Juk dar 1967-ųjų rudenį ji žengė į šio pastato salę nešina gėlėmis. Ir tuomet ji buvo tik pirmokėlė. Prisiminė M. Stirbienė ir tą vaikystės neišdildomą akimirką, kai drebančiomis rankytėmis teikė gėles savo pirmajai mokytojai.

Sveikino 1993-iųjų bendražygius

Simboliška, bet šįkart, šventinės asamblėjos metu ir jubiliejinių gimnazijos metų proga dabartinė gimnazijos direktorė pirmąsias gėles įteikė pirmajam savo vadovui – 1993-iųjų direktoriui J. Jatautui. Ir ne tik gėlėmis buvo pasveikintas pirmasis lyderis. Jam įteikti ir gimnazijos simboliniai marškinėliai su garsiąja įstaigos citata, gyvenimo moto: „Non progredi est regredi“ (liet. – „Neiti į priekį reiškia grįžti atgal“)

Kitos gėlės iš direktorės M. Stirbienės rankų keliavo į kitų bendražygių, kurie kartu pradėjo darbą 1993-aisiais, rankas. Salėje nuaidėjo šiandien daugeliui gimnazijos abiturientų kartų jau tapusiais atminty ir širdy legendiniais mokytojais, personalo darbuotojais pavardės. Gėlės buvo įteiktos Audronei Česnakevičienei, Gražinai Mikutienei, Jūratei Gusevienei, Sigitai Filičkinai, Algirdui Navickui, Laimutei Avižinienei, Alinai Judžentienei, Daivai Motiejūnienei, Laimutei Pakalniškienei, Jonui Jauniui, ir kt.

Telefono ryšiu susisiekė su alumnais

Su gražiu jubiliejumi gimnazijos bendruomenę sveikino ir telefono ryšiu pakviesti buvusieji abiturientai – „Dainų dainelės“ laureatė Gintarė Muraulaitė ir dabartinis Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas. Abu jie pasidžiaugė, kad prisimindami gimnazijoje praleistus metus jaučia tik šiltus jausmus ir kad čia gimė geriausios idėjos.

Anot V. Benkunsko, jis pats gimnaziją baigė prieš dvidešimtmetį. Jis prisipažino, kad tai, ką čia išmoko, labai padėjo tolimesniame kelyje, studijuojant pasirinktą specialybę. „Non progredi est regredi“, – sakė svečias, linkėdamas ir toliau išlaikyti šią gimnazijos dvasią, nešti ją per kartų gyvenimus. Vilniaus meras linkėjo drąsiai svajoti siekti, nes viskas yra įmanoma.

Šventinė asamblėja – tai tik vienas pirmųjų renginių, kuris įvyko praėjusį pirmadienį. Iki šių metų pabaigos buvusių ir esamų vydūniečių laukia dar daug gražių sugrįžimų iki  prisiminimų bei šventinių akimirkų.

„ALĖJA 3“ , Vydūno gimnazijos jaunieji žurnalistai