„Mingės“ dainininkų širdys dainuoja 35 metus

Koncertas 2012.11 180„Ne todėl dainuoju, kad dainuot išmokau, o todėl dainuoju, kad širdis dainuoja…“ – tokiu šūkiu į Šilutės kultūros ir pramogų centrą susirinkusiems savo gerbėjams šeštadienį prisistatė 35-ąjį kūrybinės veiklos jubiliejų švenčiantis mišrus vokalinis ansamblis „Mingė“, jau ketvirtį amžiaus vadovaujamas Reginos Jokubaitytės.

Jau tris su puse dešimtmečius įrodinėjantys, kad nedainuoti – jau nebegali, mingiškiai ir vėl pasirodė kaip brandus kolektyvas, kartu su žiūrovais prisiminė begalę koncertų ir festivalių, kuriuose dalyvauta, o daug tai ar mažai, paliko spręsti žiūrovams.

„Mingės“ pradžia buvo 1977-aisiais, kuomet prie Šilutėje garsaus šokių ir dainų ansamblio „Rezginėlė“ susibūrė vokalinė grupė. Jai vadovavo V.Židonienė, M.Ulkštonaitė, T.Balčytis, Gražina Liaudanskienė, o nuo 1987-ųjų – R.Jokubaitytė.

„Rezginėlė“ savo veiklą baigė, tačiau dainininkai nepasidavė. 2003 metais ansamblis pasivadino „Mingės“ vardu, išplėtė savo repertuarą ir toliau tęsė koncertinę veiklą.

„35 metai prabėgo skubiai, „Mingės“ koncertų skambėjo šimtai“, – atitarė G.Liaudanskienės vadovaujamo moterų ansamblio „Vaivora“ dainininkės. Jų vadovė prisiminė savo ilgametį, jos pačios žodžiais tariant, prisilietimą prie „Mingės“. Į Šilutę atvykusiai „jaunai ir žaliai specialistei“ Gražinai daug neįkainojamų patarimų davė pirmieji ansamblio vadovai, iš jų perimti vadovavimą jau žinomam kolektyvui nebuvo baisu. „Reikėjo daug kur dalyvauti, reikėjo visur laimėti“, – prisiminė G.Liaudanskienė.

Šalių, kuriose per 35 metus koncertavo dainininkai, sąrašas ilgas: Bulgarija, Vengrija, Čekija, Rusija, Vokietija ir kitos. Ansamblis tapo vienu iš reprezentacinių rajono kolektyvų, pasirodydavo Dainų šventėse, įvairiuose festivaliuose. O konkursuose „Sidabriniai balsai“ ir „Šilų aidai“ „Mingė“ nuolat pelnydavo laureatų vardus.

Dabar ansamblis vienija 11 dainą pamilusių įvairių profesijų šilutiškių. Ansambliečių pasididžiavimas – nuo pat pradžių dainuojantis Liudas Zėčius, po 20 ir daugiau metų su daina nesiskiriančios Rita Stonienė, Birutė Jurjonienė, Vilija Miliuvienė. Plojimai tądien skambėjo ir ilgametei ansamblio koncertmeisterei Nijolei Bučienei.    Buvęs ansamblio vadovas Tomas Balčytis sakė esąs nustebęs, kaip tądien suskambėjo „Mingės“ dainos, prieš tris dešimtmečius jis nebūtų tikėjęs, kad ansambliečiai taip dainuos.

R.Jokubaitytė dėkojo savo kolektyvo nariams už tuos ilgus metus, savanoriškai atiduotus dainai, repeticijoms, žiūrovams. Ji žino, kad šie žmonės laiko randa ne tik savo pomėgiui – jie ir savo darbo kolektyvuose yra aktyvūs, vis ieškantys, ką dar daugiau, nei reikia, galėtų padaryti.

Į jubiliejinį koncertą atėjusi publika ir tądien neliko abejinga jau seniai pamėgtų dainininkų ir juos pasveikinti atvykusių svečių dainoms. Pasveikinti kolegų atvyko bičiulis – moterų vokalinis ansamblis „Vaivora“, ir bendravardė kapela „Mingė“ iš Klaipėdos. O koncertui pasibaigus gerbėjų dovanotose gėlėse paskendo ir vadovė, ir visi mingiškiai.

Projektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.