Mingės plenero darbų paroda bibliotekoje

langaiKūrybinio susivienijimo „Atviroji erdvė“ rengiamas Mingės pleneras tęsia savo kūrybinę veiklą Nemuno deltos regioniniame parke.

Tapytojai Valentinas Ajauskas, Viktoras Binkis, Aldona Dobrovolskienė, Dainora Remeikytė, Arvydas Švirmickas, Martynas Pekarskas, fotografės Lilija Valatkienė, Monika Dobrovolskytė liepos mėnesį gyveno ir dirbo Mingėje bei Ventėje. Plenero metu buvo rengiamos kūrybinės išvykos į aplinkinius kaimus, ieškoma naujų motyvų, nematytų gamtos ir žvejų gyvenimo ženklų, išlikusių vietovės praeities fone. Rytprūsių kultūros liekanos, tyrinėtos tęstiniame Mingės plenere, ir šiais metais buvo svarbus kūrybinių paieškų centras. Menininkus aštriai veikė Mingės kaimo gyvenimo, vietos peizažo permainos. Šių vietovių gyventojų prisiminimuose įspaustą vaizdą ir šiandienines permainas suderinti taikiam emociniam bendrumui ir buvo neabejotinai svarbiausia Mingės plenero „DELTA. 2013-ieji“ tema.

Išlikę kaimo vaizdai, akimirkos būsena atsispindi ir kraštietės fotografės L.Valatkienės dviejuose fotorefleksijų cikluose iš Mingės plenero: „Jie tik iš galvos šventus mokinosi mokslus“ (K.Donelaitis) ir „Mano liūdnųjų akių šviesa“.

Mingės plenero darbai Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje bus eksponuojami iki rugpjūčio 30 d.