„Minijos nafta“ padovanojo moksleiviams ir mokytojams „Laimingą dieną“

minijos nafta filmas mokiniamsSpalio 15-17 dienomis Klaipėdoje esančiame kino teatre rinkosi net 1593 moksleiviai ir mokytojai – jie žiūrėjo laukiamiausią lietuvišką premjerą visai šeimai „Gustavo nuotykiai“. Kelių Šilutės rajono mokyklų mokiniai premjerą pamatė gerokai anksčiau nei visos Lietuvos vaikai.

Lietuvos naftos gavybos bendrovė „Minijos nafta“ drauge su VšĮ „Atsakingas verslas“ inicijavo socialinės atsakomybės projektą „Laiminga diena“, skirtą mažų miestelių ir kaimo vietovių – Priekulės, Veiviržėnų, Drevernos, Kintų, Saugų, Vilkyčių, Agluonėnų, Šiūparių kaimų vaikams. Šios bendruomenės yra bendrovės „Minijos nafta“ Gargždų licenciniame plote.

„Tokie socialinės atsakomybės projektai kaip šis ne tik dovanoja vaikams išskirtinį kino seansą, gėrimus ir spragėsius, pagrindinė dovana – tai socialinės atskirties mažinimas tarp miesto ir kaimo vaikų, akiračio plėtimas, edukacija – istorijos, geografijos ir pasaulio pažinimo pamokos. Tai taip pat nuima finansinę naštą tėveliams, kurie, nors ir siekia geriausio savo vaikams, dažnai neišgali nusivesti vaikų į kino teatrą“, – sakė VšĮ „Atsakingas verslas“ socialinės atsakomybės projektų vadovė Rima Olberkytė – Stankus.

Pasak pašnekovės, kai kuriems vaikams tai buvo pirmoji išvyka į kino teatrą. „Dažnas vaikas, dalyvavęs šiame projekte, niekada nėra buvęs kino teatre ir ilgam prisimins šią nuostabią dovaną. Norisi tik palinkėti tokiai atsakingai įmonei kaip „Minijos nafta“ tęsti šią idėją ir tapti pavyzdžiu kitoms verslo įmonėms Lietuvoje“, – kalbėjo R.Olberkytė – Stankus.

R.Olberkytė – Stankus džiaugėsi, jog projektas „Laiminga diena“ sulaukė tik geriausių atsiliepimų iš visų mokyklų bendruomenių, džiaugėsi ir vaikai, ir mokytojai. Štai keletas citatų iš „Laimingos dienos“ laiškų.

„Labai ačiū Jums už dovaną, esame laimingi ir dėkingi už dieną, kurią praleidome kitaip.“ (Veiviržėnų mokykla)

„Nuoširdžiai dėkojame už bendravimą ir bendradarbiavimą, tikrai mokiniai grįžo laimingi, ačiū už puikią netradicinę dieną. Tikime, kad ir toliau bendradarbiausime.“ (Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazija)

„Tik padėkoti galime už šią laimingą dieną ir parodytą dėmesį mūsų mokyklai. O gal didžiausias atpildas ateityje bus tai, kad kuris nors iš mūsų mokinių, prisiminęs šią „Laimingą dieną“, taip pat norės daryti tokius kilnius darbus.“ (Saugų Jurgio Mikšo pagrindinė mokykla)

„Po tiek sulauktų šypsenų, geriausių emocijų ir pažinimo džiaugsmo iš moksleivių, buvo labai liūdna tik dėl vieno dalyko – kad Kintų mokyklos bendruomenė vienintelė atsisakė dalyvauti šiame projekte – jie atėmė iš moksleivių nuostabią galimybę pasidžiaugti su visais vaikais. Visoje Lietuvoje vykdome daugybę socialinės atsakomybės projektų ir pirmąkart teko susidurti su tokiu požiūriu, kai dėl suaugusiųjų ambicijų iš vaikų yra atimama išskirtinė diena, svajonė. Tokį požiūrį būtina keisti“, – neslėpė apmaudo R.Olberkytė – Stankus.