Ministras kviečia nebūti abejingiems vaikų smurtui prieš vaikus

child violenceSocialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas, reaguodamas į pastaruoju metu padažnėjusius vaikų smurto prieš vaikus atvejus, kreipėsi į visuomenę, vaiko teisių apsaugos specialistus, švietimo organizacijas, mokinių tėvus, jaunimą ir kviečia visus, kuriems rūpi vaikų gerovė, nelikti abejingus pastaruoju metu kylant vaikų smurto prieš vaikus atvejams.

„Esu sukrėstas pastaruoju metu padažnėjusių vaikų smurto prieš vaikus proveržių. Negaliu nereaguoti į pasirodžiusią informaciją dėl smurto prieš Švenčionių rajono Adutiškio vidurinės mokyklos mažametę mergaitę, taip pat incidentą, kai vienoje Panevėžio mokykloje vyresnių klasių mokiniai sužalojo specialiųjų ugdymo poreikių turintį berniuką“, – teigiama ministro D.Jankausko kreipimosi tekste.

Ministro nuomone, neturime likti abejingi. Todėl jis, siekdamas užkirsti kelią tokioms tendencijoms, kviečia glaudžiai bendradarbiauti ir mokyklų administracijas, policijos atstovus, psichologus, socialinius darbuotojus, mokyklų bendruomenes, tėvus, žiniasklaidą, visas institucijas.

„Visi dirbantieji auklėjamąjį ir prevencinį darbą su vaikais turėtų stengtis būti vieningi, kryptingai organizuoti savo darbą.

Atsižvelgiant į tai, kad kai kurie mokyklas lankantys mokiniai turi elgesio bei psichologinių problemų, reikia stengtis išvengti smurto ir patyčių. Jei nereaguojama, smurtauti linkę paaugliai gali nuspręsti, kad jų smurtas nebus sustabdytas, o tada neišvengsime dar didesnių nelaimių“ – rašoma kreipimosi tekste.

Labai svarbu užtikrinti, kad vaikai jaustųsi saugūs tiek ugdymo įstaigose, tiek viešojoje erdvėje, mokyklų bendruomenės siektų visapusiško asmens orumo puoselėjimo. Tik nuo kiekvieno mūsų neabejingo požiūrio ir aktyvaus reagavimo priklauso, ar mūsų vaikai augs saugūs, ar jiems bus sukurta palanki ugdymo atmosfera.