„Misija Sibiras 2012” dalyviai Šilutėje dalinsis patirtimi

„Misija Sibiras'12" ekspedicija Chakasijos Respublikoje. / misijasibiras.lt nuotr.Šią vasarą iš tolimosios Chakasijos sugrįžę projekto „Misija Sibiras‘12“ dalyviai pradėjo svarbiausią savo misija – dalijimąsi sukaupta patirtimi su šalies visuomene.

Lapkričio 17 d., šeštadienį, 10 val. „Misija Sibiras‘12“ dalyviai Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos salėje pristatys ekspedicijos metu sukauptą gausią video ir foto medžiagą.

Septintus metus iš eilės gyvuojančio projekto pristatymų metu yra puiki galimybė iš pirmųjų lūpų išgirsti apie jaunų žmonių akistatą su ypatingu šalies istorijos laikotarpiu. Įveikti daugiau kaip 5 tūkst. kilometrų, dukart viršyti pradiniai lūkesčiai, atrasta ir aplankyta 11 lietuvių tremtinių kapinaičių, sutikti likimo smūgių nublokšti tautiečiai ir patirti išgyvenimai, 16 jaunų žmonių pakeitę gyvenimus – tokius pasiekimus „Misija Sibiras‘12“ pristato visuomenei.

„Nors kelionės tikslą pasieksime tik sutemus ir nežinome, net kur ir kaip apsistosime, bet aš jaučiuosi laimingas. Dabar galėsiu didžiuotis, kad padarėme viską negailėdami jėgų, kad lietuvių atminimas būtų įamžintas ir parsivežtume turtingus įspūdžius, kuriais galėsime dalintis susitikimų su visuomene metu“, – vienu sudėtingiausių ekspedicijos laikotarpiu savo dienoraštyje rašė jos dalyvis Kazimiras.

„Misija Sibiras“ ekspedicijos dalyviai dar prieš išvykdami į Sibirą bendravo su buvusiais tremtiniais. Nemažai apie tremtį Chakasijoje ekspedicijos dalyviams papasakojo ir juos kilniam tikslui įkvėpė buvę tremtiniai dabar gyvenantys Šilutėje.

Ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviai, kviečia moksleivius,  mokytojus, buvusius tremtinius, rajono gyventojus atvykti į susitikimą Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje, prisiliesti prie gyvosios Tautos istorijos, padiskutuoti aktualiomis Tautos išlikimo temomis.