Miškininkų dieną – pramogos miške

Aplinkos ministerija ir Valstybinių miškų urėdija (VMU) kviečia drauge švęsti Miškininkų dieną, kuri kasmet minima trečiąjį rugsėjo šeštadienį, ir apsilankyti šiai progai skirtuose renginiuose.

Pexels.com nuotr.

VMU regioniniuose padaliniuose visoje Lietuvoje rugsėjį jų vyks beveik 30: stumbriukų krikštynos, elnių baubimo seansai, grybų rinkimo varžytuvės. Pasiklausyti elnių baubimo bus galima ir Šilutės rajone, Kintų girininkijoje.

Visi norintieji galės pasigrožėti miškininkų įrengtais ir tvarkomais pažintiniais takais, parkais, giriomis, išgirsti pasakojimų apie juos žygiuose pėsčiomis ar dviračiais, dalyvauti ekskursijose, edukacinėse programose. Bus galima aplankyti ir informacinius kai kurių VMU regioninių padalinių centrus, apžiūrėti jų ekspozicijas arba praleisti dieną girininkijoje ir sužinoti, ką kasdien veikia miškininkai.

Visuomenė kviečiama dalyvauti ir grybų rinkimo čempionate, kuris vyks Labanoro girioje rugsėjo 14 d. Dar viena unikali pramoga – pasiklausyti elnių baubimo miške, tai bus galima padaryti ir Šilutės rajone, Kintų girininkijos teritorijoje.

Kretingos padalinys taip pat kviečia į ekskursiją po medelyną. Gyventojai, šeimos su vaikais kviečiami prisidėti ir prie ilgametės stumbriukų krikštynų tradicijos Pašilių stumbryne, Panevėžio rajone.

Į renginius būtina registruotis.