Mokiniai diskutavo apie emocinę aplinką mokyklose ir smurtą

emociju seminaras2„Kol visos emocijos dar yra šviežios, skubu jomis pasidalinti. Niekada netikėjau, kad vienas susitikimas gali taip pakeisti mąstymą ir norą pažinti save, savo ir kitų emocijas. Ir kiek daug paprastų dalykų mes galime suprasti bei juos vėliau gebėti pritaikyti, kad palengvintume bendravimą su brangiais žmonėmis, draugais“, – sako Lietuvos mokinių sąjungos Šilutės rajono mokinių tarybos pirmininkė Gabrielė Vindžigelskytė.

Ji su savanorių grupe vasario 27 dieną pakvietė moksleivius dieną praleisti kitaip nei visada! Šilutės atviroje jaunimo erdvėje surengė pirmąjį emocijų gerinimo renginių ciklo renginį „Mokykla – kaip šauksi, taip atsilieps?“ Šis susitikimas buvo skirtas jaunuolių savianalizei bei pašnekesiams bendra tema „Pažink save“.

G.Vindžigelskytė apgailestauja, kad mokyklose nemažėja patyčių, smurto, nesutarimų, nejaukios emocinės aplinkos sukeltų problemų. Todėl Šilutės rajono mokinių taryba stengsis sutelkti didžiausią dėmesį į tai, kaip gerinti emocinę aplinką mokyklose: bus surengtas dar ne vienas renginys, paskaita.

Pirmajame renginyje „Mokykla – kaip šauksi, taip atsilieps?“ Šilutės pirmosios, Vydūno, Švėkšnos „Saulės“ gimnazijų, Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės, Šilutės Pamario ir Martyno Jankaus bei Usėnų pagrindinių mokyklų mokiniai atliko įvairius asmenybės pažinimo testus. Jaunimas sužinojo, ko reikia, kad jaustųsi gerai, kaip teisingai pasielgti įvairiose sunkiose situacijose.

Vienas pagrindinių renginio tikslų buvo diskutuoti apie emocinę aplinką mokykloje: su kokiomis problemomis jaunuoliams tenka susidurti, kaip jas reikėtų išspręsti, ką daryti, kad emocinė aplinka būtų palankesnė.

Anot mokinių, labai dažnai bendramoksliai tyčiojasi, engia vienas kitą, šaiposi iš išvaizdos. Todėl nemažai mokinių jaučiasi atstumti, mokykla jiems pasidaro nebemiela. Žinoma, dažnai šios problemos sprendžiamos, tačiau būna ir ignoruojamos aplinkinių.

Susirinkusieji atliko ne tik LMS testus, bet ir Šilutės r. savivaldybės jaunimo ir sporto reikalų koordinatorės, metinės programos „Emocija +“ ambasadorės Simonos Skuodaitės pateiktus testus. Per pertraukas diskusijos dalyviai žaidė nuotaikingus LMS savanorių parengtus žaidimus „Bomba“, „Arkliukus“, „Lupk bananą“, „I say yes“, „Komplimentų rate“ moksleiviai išgirdo įvairiausius jiems skirtus komplimentus ir patys juos išsakė kitiems.

„Toks renginys mūsų rajone surengtas pirmą kartą. Tęsiant renginių ciklą, mūsų socialinio tinklo „Facebook“ paskyros lankytojai galės išvysti ir keletą vaizdo reportažų, kuriuose įžymūs žmonės dalinsis savo nuomone apie konkrečias moksleivių istorijas. Netrukus organizuosime paskaitą su sėkmingu žmogumi, taip pat kviesime jaunimą į kino vakarą, rengsime diskusiją su rajono valdžios atstovais, kuriems išsakysime jaunimo problemas“, – sakė Gabrielė.

Susitikimo organizatoriai dėkingi ne tik gausiai susirinkusiems mokiniams iš įvairių rajono mokyklų, bet ir rėmėjams: verslo ir paslaugų centrui „Šilutė plius“, Usėnų seniūnijos bendruomenei, „Šilutės naujienų“ redakcijai, Šilutės rajono savivaldybės administracijai, papuošalų ir aksesuarų parduotuvei „Skrynelė“.