Mokiniai pažino pasaulį ir kitus

Šilutės Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje vyko praktinių studijų diena „Pažįstu pasaulį ir kitus“. Šią dieną visas pasaulis mini skirtingų kojinių dieną, kurios tikslas - šviesti visuomenę apie Dauno sindromą turinčius žmones. Pasirinkdami šią datą siekėme supažindinti mokinius ne tik su Dauno sindromu, bet ir su kitomis negalėmis.

Šios dienos tikslas – ne tik supažindinti mokinius, bet ir suteikti progą jiems patiems pamėginti pajusti, ką reiškia pasaulį pažinti kitaip – kai tu negali matyti arba girdėti, kai negali vaikščioti arba žiūrint į knygą raidės ima „šokti“.  Visa mokyklos švietimo pagalbos specialistų komanda kartu su direktoriaus pavaduotoja ugdymui D. Šiaudvytiene aktyviai ieškojo geros valios žmonių, kurie norėtų prisidėti prie šio renginio.

Todėl norime padėkoti Klaipėdos regos ugdymo centro specialistams, Šilutės vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos tarnybos darbuotojoms, Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos specialistams, kineziterapeutui D. Kairiui, jogos trenerei D. Sungailaitei, logopedei E. Račienei, Lietuvos kurčiųjų draugijos atstovams, mokytojai R. Naujokienei, Šilutės sveikatos biuro specialistei R. Bertašienei, Švėkšnos „Diemedžio“ ugdymo centrui, Traksėdžių Šilojų mokyklai, Šilutės socialinių paslaugų centrui, Macikų socialinės globos namams, Neįgaliųjų centrui „Viltis“ ir VO „Gelbėkit vaikus“.

Mokiniai pamatė filmą „Kaip Titanikas mane išgelbėjo“, pasivaikščiojo su baltąja lazdele, Brailio raštu rašė savo vardą, pajuto kaniterapijos, jogos, kineziterapijos poveikį, o svarbiausia – pabendravo su tais, kuriems labai reikia mūsų supratingumo.

Mokyklos švietimo pagalbos specialistų komandos tikslas, siekiant įgyvendinti įtraukiojo ugdymo principus, yra šviesti visą mokyklos bendruomenę apie ypatinguosius žmones. Šią dieną daugelis iš mūsų suprato, kad jiems reikia mūsų pagalbos ir bendradarbiavimo.

Simona GRICIŪTĖ, specialioji pedagogė