Mokinių atostogas pailgins statybininkai

JANKAUS 5Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos direktorius Audrius Astasevičius planuoja, kad jo vadovaujamos mokyklos moksleiviams vasaros atostogos prasitęs mažiausiai dar dešimt dienų.

Rugsėjo 1-ąją šioje mokykloje moksleiviai ir pedagogai susirinks tik pasisveikinti ir paminėti mokslo pradžios šventę, o paskui turės laukti, kol statybininkai sutvarkys remontuojamą mokyklą taip, kad būtų galima vesti pamokas.

Darbų įkarštis

Likus 5 dienoms iki rugsėjo 1-osios Savivaldybės vadovai aplankė M.Jankaus pagrindinę mokyklą ir įsitikino, kad čia kol kas – remonto darbų įkarštis. Jau pusmetį šioje mokykloje įgyvendinamas energetikos taupymo rekonstrukcijos projektas už 2,8 mln. Lt.

Pagal sutartį darbai turėtų būti baigti rugsėjo 28 dieną. Tačiau akivaizdu, kad ir po mėnesio statybininkų darbai šioje mokykloje dar nesibaigs.

Rekonstrukcijos darbų rangovas – Klaipėdoje registruota statybos įmonė UAB „Konsolė“.

Mokyklos direktorius A.Astasevičius sakė, kad sienų šiltinimo išoriniai darbai mokyklos darbui netrukdys – jie galės būti atliekami, kai vaikai mokysis. Tačiau leisti moksleivius į klases dabar, kai nebaigta rengti elektros instaliacija, ant sienų kybo laidai ir tebėra atviri elektros lizdai, negalima.JANKAUS 4

Mokyklos direktorius ir remonto darbus apžiūrėję rajono merė Daiva Žebelienė, jos pavaduotojas Algirdas Balčytis bei savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai Alvidas Šimelionis ir Vygantas Kamarauskas nepatenkinti pastato viduje sumontuota centrinio šildymo sistema. Radiatoriai sujungti vamzdynu, kuris pakabintas ant netvirtų laikiklių, o vamzdžiai nuo sienos nutolę iki 10 cm.

Pasak A.Balčyčio, net netyčia užkliuvus, tokius vamzdelius lengva išplėšti iš jungčių. O kas bus, jeigu kuris nors neklaužada sugalvos parodyti savo jėgą?

A.Astasevičius guodėsi, kad ne jo valioje komanduoti statybininkams. Į kiekvieną direktoriaus pastabą šie atkerta argumentu, jog jie dirba tiksliai pagal statybos projektą. Papildomi darbai (užtaisyti prakirstas skyles, užtaisyti buvusios centrinio šildymo sistemos likusius plyšius ar ertmes) pagal šį projektą nepriklauso, nors mokyklai to reikėtų.

D.Žebelienė ir V.Kamarauskas mano, kad reikia kuo skubiau iškviesti „Konsolės“ vadovą bei įmonės subrangovų atstovus ir išklausyti jų paaiškinimus dėl atsiradusių nesklandumų: negi normalu, kad po šildymo sistemos rekonstrukcijos darbų mokyklos patalpos atrodys prasčiau nei iki rekonstrukcijos?

A.Balčytis turės daug klausimų rekonstrukcijos darbų statybos priežiūrą vykdančiam Statybos konsultacijų ir paslaugų centrui, vadovaujamam Juozo Žiemio. Akivaizdu, kad daug darbų statybininkams teks perdaryti, nes statybos priežiūros inspektorius savo pareigas, ko gero, atliko paviršutiniškai.

JANKAUS 2Reikia Savivaldybės investicijų

Rajono vadovams teko pripažinti, kad M.Jankaus pagrindinės mokyklos rekonstrukcijai nebuvo tinkamai pasiruošta.

A.Astasevičius priminė, kad buvo planuojama, jog Savivaldybė prie projekto prisidės apie 470 tūkst. litų, dar 230 tūkst. litų būtų skyrusi Švietimo ir mokslo ministerija. Tada visi reikiami darbai būtų atlikti vienu metu. Dabar mokykloje teks įgyvendinti dar vieną remonto statybos etapą, kad būtų sutvarkytas pastato vidus, kanalizacijos vamzdynai, sanitariniai mazgai.

Be to, pasak direktoriaus, susidėvėjusi grindų danga. Ji eksploatuojama jau apie 20 metų ir ne tik atrodo apgailėtinai, bet ir yra nesaugi: užkliuvę už plyšių moksleiviai gali susižaloti.

Priekaištas, kad M.Jankaus pagrindinės mokyklos nepavyks iš karto tinkamai renovuoti, galėtų būti adresuotas ankstesnei rajono vadovybei, tačiau ir dabar esantys valdžioje politikai padėties negali ištaisyti – nėra pinigų prisidėti prie remonto.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas V.Kamarauskas „Šilutės naujienoms“ sakė, kad administracija ieškos finansavimo galimybių iš valstybės biudžeto.