Mokinių atostogos šį rudenį bus nuo spalio 19 dienos

JaunimasJau rašėme apie mokytojų ir mokinių tėvų iškeltą problemą, kad mūsų rajono mokyklose rudens atostogos suplanuotos ne taip, kaip visoje Lietuvoje, o savaite anksčiau – spalio 19-25 dienomis. Tai, anot pedagogų ir tėvų, kelia nemažai keblumų atostogas iš anksto planuojančioms šeimoms, pažeidžia vaikų interesus bei kenkia pedagogų savišvietai – dauguma respublikinių seminarų būtent ir yra rengiami atostogų metu, kurios visoje Lietuvoje bus nuo spalio 26 dienos.

Šiemet tėvai reikalavo neankstinti rudens atostogų, kad galėtų kartu su vaikais atostogauti, susitikti su kituose rajonuose atostogaujančiais giminaičiais.

„Šilutės naujienos” pasidomėjo, ar bus atsižvelgta į tėvų ir mokytojų pageidavimą, ar šiemet Šilutės rajono mokyklose planuotos rudens atostogos vis dėlto vyks dar vasarą numatytomis dienomis – nuo spalio 19-osios?

Kaip informavo Šilutės rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė, šiemet mokinių atostogų laikas nesikeis. Beje, jis yra suderintas su kiekvienos švietimo įstaigos bendruoju ugdymo planu. Kaip bus kitąmet, dar neaišku, galbūt mokiniai atostogaus kaip ir visoje Lietuvoje – spalio pabaigoje.

Anot B.Tekorienės, rudens atostogos mūsų rajone paankstinamos jau ne vienerius metus, nes siekiama mažiau išleisti pinigų mokyklų šildymui.

„Pavyzdžiui, 2013 metais nešildydama mokyklų per rudens mokinių atostogas Savivaldybė sutaupė apie 13 tūkst. eurų”, – sakė B.Tekorienė.

Anot pašnekovės, tai, kad rajone rudens atostogos bus anksčiau nei visoje Lietuvoje, tikrai neturėtų pakenkti pedagogams, nes gausybė savišvietos seminarų yra rengiama ir Šilutės rajono pedagogų švietimo tarnyboje.