Mokinių olimpinis festivalis Šilutėje ir Šiauliuose

sveksnos festivalis sveksnaŠilutės stadione vyko Lietuvos mokinių olimpinio festivalio rajono mokyklų lengvosios atletikos varžybos, kuriose dalyvavo 18 merginų ir vaikinų komandų.

Geriausiai sekėsi Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos merginų ir vaikinų komandoms, antra buvo Šilutės Pamario pagrindinė mokykla, treti – Šilutės M.Jankaus pagrindinės mokyklos merginos bei M.Jankaus pagrindinės mokyklos ir Šilutės pirmosios gimnazijos vaikinai.

Geriausi rezultatai pasiekti šuolio į aukštį sektoriuje. K.Ambrozaitė (Švėkšna) nugalėjo pasiekusi 1,45 m rezultatą, antra, peršokusi 1,40 m, buvo krepšininkė L.Kaktaitė, o V.Jurkaitis (Švėkšna) pirmą kartą viršijo I atskyrio normatyvą, peršokęs 1,93 m. Tai 10 centimetrų virš savo ūgio, nors liaudies išmintis sako, kad aukščiau bambos neiššoksi… 1,80 m peršoko vainutiškis krepšininkas M.Jucikas ir švėkšniškis B.Bliūdžius.

Asmeniniai rezultatai pagerinti rutulio stūmimo sektoriuje. Nugalėjo J.Šertvytytė (Pamario pagr.) – 11,79 m ir švėkšniškis K.Bočkus – 14,44 m.

100 m bėgimo rungtyje nugalėtojais tapo G.Vytuvytė (Pamario pagr.) – 12,7 s ir T.Viskintas (Švėkšna) – 11,4 s.

400 m bėgimo distancijoje greičiausia buvo G.Stanišauskaitė (Vilkyčiai) – 1,04,8 s ir E.Valius (Švėkšna) – 53,1 s.

1000 m bėgimo rungtyje daugiausiai ištvermės turėjo K.Jašinskaitė (M.Jankaus pagr.) – 3,24,2 s ir D.Būdvytis (Švėkšna) – 2.45,4 s. Dovydas pirmąkart viršijo II atskyrio normatyvą.

Toliausiai nušoko I.Miklovytė (Žemaičių Naumiestis) – 4,53 m ir A.Mišeikis (Vilkyčiai) – 5,87 m.

Estafetiniame bėgime nugalėjo Pamario merginos (55,6 s) ir Švėkšnos vaikinai (47,3 s).

Po poros dienų nugalėtojai dalyvavo olimpinio festivalio finale Šiauliuose, kur varžėsi 25 merginų ir 32 vaikinų komandos. Mūsų vaikinai užėmė 7 vietą, surinkę vienodai taškų su 6 vietos laimėtojais ir vienu tašku atsilikę nuo 5 vietą užėmusios komandos.

Daugumoje rungčių buvo apie 30 dalyvių, karšta, jautėsi nuovargis po ką tik praėjusių rajoninių varžybų, tačiau vaikinai pasirodė gerai. Turime Lietuvos mokinių olimpinio festivalio bronzos medalio laimėtoją – Egidijus Valius tarp 30 bėgikų 400 m distancijoje buvo trečias (2,94 s).